Hlavní navigace

Omnifone představí vůbec první předem licencovaný mobilní telefon s neomezeným přístupem k hudbě se službou MusicStation Max

[Tisková zpráva] Barcelona (Španělsko) 12. února (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Omnifone představila službu MusicStation Max Direct pro neomezené stahování hudby na mobilní telefony.

Sdílet

Společnost Omnifone uzavřela partnerství se společností LG, aby představily společně první mobilní telefon na světě se začleněnou službou MusicStation Max.

Telefony MusicStation Max budou představeny předním operátorům, zástupcům tisku a analytikům během Světového kongresu o mobilních telefonech (Mobile World Congress) v Barceloně.

Společnost Omnifone, která poskytuje služby pro neomezené stahování hudby ve spolupráci s předními světovými operátory, oznámila spuštění programů MusicStation Max pro neomezené stahování hudby na mobilní telefony.

Ve spolupráci s předními výrobci mobilních telefonů a operátory umožní služba MusicStation Max uživatelům svobodně stahovat, přehrávat a sdílet neomezené množství hudby, bez ohledu na to, kde právě jsou, zdarma přímo na předem licencované hudební telefony se službou MusicStation Max.

Společnost Omnifone oznámila, že firma LG jako první výrobce podepsala program MusicStation Max a nabídne první přístroje LG MusicStation Max v první polovině roku 2008.

První přístroje MusicStation Max budou kompatibilní s jakoukoli sítí typu 3G/HSDPA a poskytnou uživatelům přes rozhraní s dotykovým displejem okamžitý přístup ke světové hudbě bez ohledu na to, kde se právě nacházejí.

Přístroje MusicStation Max jsou předem licencované, což znamená, že zákazníci nemusí platit za hudbu, ale jednoduše si předplatí speciální hudební, hlasový a datový plán, který jim umožní stahovat neomezené množství hudby přímo do jejich zařízení přes mobilní síť po dobu 12 až 18 měsíců.(i)

Na konci tohoto úvodního období budou moci uživatelé služby MusicStation Max přenést své uživatelské informace do nového zařízení se službou MusicStation Max a budou si moci stále užívat výhody neomezeného stahování hudby nebo přehrávání svých oblíbených skladeb na svém novém telefonu, aniž by za to museli platit zvláštní poplatky.

„Zákazníci si mohou stáhnout neomezené množství hudby přímo na svůj mobilní telefon kdykoli chtějí,“ řekl Rob Lewis, generální ředitel společnosti Omnifone. „Nové zařízení MusicStation Max umožní zákazníkům jedinečnou hudební svobodu; schopnost stáhnout si, objevovat, přehrávat a sdílet hudbu, kterou chtějí a kdekoli jsou.“

Zařízení se službou MusicStation Max „si rozumí“ s osobním počítačem, což skýtá zákazníkům možnost automaticky synchronizovat informace mezi stolním počítačem a mobilním telefonem. Změny ve skladbách, informacích o interpretech, albech, seznamech přehrávaných skladeb, informacích o přátelích a doporučeních jsou automaticky synchronizovány bez potřeby propojení nebo zásahu člověka.

Kompletní záloha uživatelských informací služby MusicStation Max je rovněž ukládána v reálném čase v datové síti pro případ poruchy zařízení, jeho ztrátu nebo odcizení.

Lewis dodal: „Na rozdíl od tradičních hudebních telefonů mohou uživatelé služby MusicStation Max zažít úplný hudební zážitek, využívat seznamy přehrávaných skladeb, informace o přátelích a doporučení, zálohy na datové síti pro případ ztráty, rozbití nebo odcizení. Uživatelé již nikdy nepřijdou o své hudební zážitky.“

Společnost LG jako první uvede na trh zařízení se službou MusicStation Max

Společnost LG bude spolupracovat se společností Omnifone na předvedení řady předem licencovaných, vysoce rychlostních 3G a HSDPA mobilních telefonů pro neomezené stahování hudby v první polovině roku 2008.

„Služba MusicStation Max umožní společnosti LG nabídnout telefon, se kterým lze stáhnout neomezené množství hudby přímo na mobilní telefon přes datovou síť,“ řekla Dominique Ohová, viceprezidentka společnosti LG Electronics Mobile Communications Company.

Ohová dodala: „Zaměřujeme se na úzkou spolupráci s našimi partnery z řad operátorů po celém světě. Víme, že služby MusicStation Max umožní vytvořit skvělý telefon pro neomezené stahování hudby. Posílí naši strategii dodávat telefony, které jsou nejen krásné, ale také přináší předplatitelům vyšší tržby a průměrný výnos na zákazníka pro naše partnery z řad operátorů. Na své si přijdou i zákazníci, kteří mají nyní další příležitost získat neomezený přístup k hudbě, kterou chtějí, bez ohledu na to, kde jsou přes sítě 3G a HSDPA.“

MusicStation Max otevírá tržby z hudby na mobilních telefonech
Síť partnerů, kteří budou distribuovat MusicStation Max zavede speciální plány týkající se hudby, hlasu a dat, kdy budou mít „produkt na skladě“ a umožní tak zákazníkům přístup k jakékoli hudbě, kterou chtějí, kdykoli ji chtějí a kdekoli. Jelikož jsou telefony předem licencované, získají operátoři plnou hodnotu hudebního, hlasového a datového plánu MusicStation Max.

MusicStation Max nejen, že umožní zpoplatnění datové sítě a zvyšuje průměrný výnos na uživatele, ale je navržen tak, aby zvyšoval rovněž loajalitu zákazníků. Jako jediný přichází MusicStation Max s propracovanými společenskými funkcemi, jako je například sdílení seznamů přehrávaných skladeb a souborů s přáteli a osobní doporučení týkající se hudby.

MusicStation Max nabízí operátorům příležitost přilákat nové zákazníky s vysokou hodnotou. Jelikož seznamy přehrávaných skladeb, informace o přátelích a profily jsou automaticky ukládány pro případ aktualizace nebo výměny telefonu MusicStation Max, je loajalita zákazníka větší a menší počet jich ruší své předplatné.

Společnosti Omnifone a LG rovněž očekávají, že stávající síť partnerů MusicStation bude vnímat zařízení MusicStation Max jako přední mobilní telefony, které budou distribuovat prostřednictvím stávajících maloobchodních kanálů a nabízí těmto operátorům příležitost nabídnout svým předplatitelům další výhody.

„Pokud budeme spolupracovat s výrobci mobilních telefonů i operátory v globálním měřítku, budeme schopni většímu počtu uživatelů mobilních telefonů nabídnout přístup k neomezené hudbě, bez ohledu na to, kdy ji chtějí, kde ji chtějí, přímo přes mobilní datovou síť,“ řekl Lewis.

Společnost Omnifone již uzavřela mezinárodní licenční smlouvu na místě pro neomezené stahování hudby se všemi čtyřmi mezinárodními hudebními značkami a mnoha stovkami nezávislých značek pro MusicStation.

Lewis dodal: „Snažíme se dodávat jedinečnou flexibilitu a hodnotu uživatelům služby MusicStation Max, poskytovat jim telefony s neomezeným bezplatným přístupem k široké nabídce repertoáru od všech předních značek a mnoha nezávislých.“

Názor analytiků
David Sidebottom, analytik oddělení mobilního průmyslu ve společnosti Understanding & Solutions komentoval: „Tato služba je dalším krokem ve vývoji hudby pro mobilní telefony. Do roku 2011 bude celková hodnota hudebního trhu přesahovat 11 miliard amerických dolarů v celém světě s neomezeným přístupem k mobilním hudebním službám, které jsou klíčovým prvkem těchto tržeb.“

Představení služby MusicStation Max
Přední novináři, analytici a partneři z řad operátorů budou přizváni k účasti na „utajené“ premiéře prvního telefonu MusicStation Max během Světového kongresu o mobilech (Mobile World Congress) v Barceloně. Novináři a analytici, kteří se předvádění zúčastní, nebudou smět fotografovat.

(i) Závisí na smlouvě s operátorem.

Společnost Omnifone vystavuje na Světovém kongresu o mobilních telefonech (Mobile World Congress) v prostorách Fira de Barcelona, v hale 7, stánek C69.

Generální ředitel společnosti Omnifone, Rob Lewis, promluví na Světovém kongresu o mobilních telefonech (Mobile World Congress Mobile) v sekci BackStage v prostorách Palau Nacional, Fira de Barcelona ve středu 13.února od 10:45 hod. do 11:45 hod. Název panelu: „Neomezená hudba“ („Music Unlimited“)

O společnosti Omnifone
Společnost Omnifone je přední evropský poskytovatel neomezeného stahování hudby přímo na mobil. Mezi jeho partnery patří operátoři jako jsou například společnosti Vodafone, Telenor, 3 Hong Kong a Vodacom. Více než 25 dalších operátorů projevilo o partnerství zájem. V roce 2007 společnost Omnifone získala ocenění za hudební služby (Music Service Award) od asociace Mobile Entertainment Forum (MEF), dále cenu časopisu Red Herring pro oblast EMEA a Red Herring Global 100 Awards, a v roce 2008, první cenu časopisu Juniper Research pro mobil budoucnosti (Gold Award for Future Mobile Award) za hudbu pro mobilní telefony. Společnost Omnifone je nominována za nejlepší službu v oblasti hudby pro mobilní telefony (Best Mobile Music Service) v nadcházející soutěži 2008 Global Mobile Awards.

Společnost má centrálu v londýnském Island Studios a regionální ředitelství v asijsko-pacifické oblasti. Více informací naleznete na internetové adrese: http://www.om­nifone.com.

O službě MusicStation
Služba MusicStation je služba pro neomezené stahování hudby, které lze využívat prakticky na všech mobilních hudebních telefonech kompatibilních se sítěmi 2,5G/3G/HSDPA. MusicStation umožňuje prakticky identickou komunitu příští generace založenou na zkušenostech uživatelů u všech výrobců mobilních telefonů. Vestavěné síťové funkce umožňují získat si přátele, vytvořit a sdílet seznamy přehrávaných skladeb a individuální seznamy s ostatními uživateli mobilních telefonů a získávat novinky ze světa hudby a doporučení na základě chování uživatele při filtrování a nejbližší sousední technologii.

Služba MusicStation ukládá stažené skladby do vnitřní nebo vyjímatelné paměti. Tato a související data jsou plně zálohována. Pokud dojde k ukradení, ztrátě nebo aktualizaci telefonu, náhradní telefon automaticky obnoví údaje o zákazníkově hudbě, seznamy přehrávaných skladeb, údaje o přátelích a preference i na tomto novém telefonu. Uživatelé služby MusicStation si mohou poslechnout stažené soubory v režimu Flight Safe a mají neomezený přístup ke kompletnímu katalogu, pokud se připojí k síti 2,5G/3G/HSDPA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).