Hlavní navigace

Ondřej Havelka bude rozvrkočen živě na ČRo Ostrava

[Tisková zpráva] Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zavítají do ostravského KD Akord s novou koncertní show. Tentokrát budou interpreti na pódiu zcela „rozvrkočení“ z písní Jaroslava Ježka a pánů Voskovce a Wericha. Hodinový přímý přenos koncertu přinese svým posluchačům Český rozhlas Ostrava ve čtvrtek 19. ledna od 19.00 hodin.

Sdílet

Písničky těchto tří legend populární hudby první poloviny 20. století mají stále lidem co říct. Pořád je baví svým vtipem, nápaditostí a hlavně neodolatelným humorem. Posluchače, kteří si koncert naladí, čeká u přijímačů pestrá hudební dramaturgie. Návštěvníky také situační gagy sólistů a členů orchestru, nebo tanec se stepem, láká do kulturního domu i k přijímačům Marcela Cisovská z obchodního oddělení ČRo Ostrava a pokračuje, Během koncertu zazní spoustu proslulých hitů, jako jsou Tmavomodrý svět, Nikdo nic nikdy nemá, Ezop a brabenec, Šaty dělaj člověka, nebo Ježkův miniaturní ohlas na Gershwinovu Rhapsody In Blue nazvaný Bloody Moon Rhapsody.

Koncert, ze dvou třetin tvořený tituly Voskovce, Wericha a Ježka, doplní americké jazzové a swingové písně. Budou to převážně písně od Dukea Ellingtona nebo George Gershwina. Autorů, kterých si Jaroslav Ježek cenil a byl jimi nejvíce inspirován.

Tento skvělý koncert, prokládaný epizodami a zajímavostmi ze života autorské trojice, by si rozhodně neměl nechat ujít žádný fanoušek Osvobozeného divadla. Český rozhlas Ostrava odvysílá hodinový přímý přenos z KD Akord ve čtvrtek 19. ledna od 19.00 hodin na svých frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM, nebo také na internetové adrese: www.rozhlas.cz/os­trava.

Druhou hodinu koncertu ostravský rozhlas nahraje a nabídne ji svým posluchačům ze záznamu v nejbližším vhodném termínu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).