Hlavní navigace

OnTheRoad – www.OnTheRoad.to – vyhlášeno Projektem roku 2009

[Tisková zpráva] Praha, 26.11.2009 – Online služba pro cestovatele, www.OnTheRoad.to, získala v letošním ročníku internetové ankety Křišťálová lupa prestižní ocenění odborné poroty a stala se Projektem roku 2009.

Sdílet

Letošní ročník Křišťálové lupy byl první, kterého se projekt OnTheRoad zůčastnil. „OnTheRoad bylo nominováno hned ve dvou kategoriích, Projekt roku a Publikační platforma. Velmi nás těší, že jsme získali právě ocenění odborné poroty a stali se Projektem roku 2009. Příští rok se hodláme zůčastnit také a nejspíše do hlasování zapojíme více i naše uživatele,“ říká Michal Bláha, majitel serveru pro cestovatele OnTheRoad.

Rok 2009 byl pro OnTheRoad opravdu zlomovým. Ještě na konci minulého roku se projekt pro cestovatele stačil stát startupem roku WebExpa 2008 a od té doby se tým vývojářů ani na chvíli nezastavil. „Na začátku tohoto roku jsme úspěšně vstoupili na americký trh, vytvořili několik nových jazykových mutací, vytvořili mobilní aplikace pro iPhone a telefony běžící na platformě Android, uzavřeli několik strategických partnerství a prodali platformu jako servis Škodě Auto a.s. (www.MujYeti.cz pozn. redakce),“ vyjmenovává Michal Bláha.

Na poslední měsíc v roce má OnTheRoad naplánováno hned několik aktivit. V neděli se účastní Evropského investorského sumitu v Dusseldorfu a týden na to bude představovat svou vizi Flight tracking systému v Ženevě. Současně bude také bojovat v anketě Mashable´s Open Web Awards o první místo v kategorii Nejlepší aplikace pro cestovatele. Do užšího kola hlasování se OnTheRoad dostal jako jediný český projekt a v kategorii soutěží po boku aplikace TripIt, a tak každý hlas se bude počítat. Pokud se Vám OnTheRoad líbí, můžete pro něj hlasovat na adrese: http://mashable­.com/owa/votes?v=140&c=­28.

Na rok 2010 chystá OnTheRoad další lokalizace, spuštění placené verze a také představení nové vertikály. O jakou se bude jednat však Michal Bláha odmítá prozradit: „Musíme si přeci nechat něco až na nový rok.“

Jednou větou
Online služba pro cestovatele, OnTheRoad (www.OnTheRoad.to), získala v letošním ročníku internetové ankety Křišťálová lupa ocenění odborné poroty a byla vyhlášena Projektem roku 2009.

O službě OnTheRoad
OnTheRoad je nový cestovatelský server, který uživatelům pomáhá sdílet cestovatelské a životní zážitky a být v kontaktu na cestách s rodinou, přáteli a celým světem. Veškeré služby pro cestovatele jsou nabízeny zdarma na stránkách www.ontheroad.to a jsou k dispozici v několika jazykových mutacích.