Hlavní navigace

Operační systém Apple iOS 4.2 je dnes k dispozici pro iPad, iPhone a iPod touch

[Tisková zpráva] Velká softwarová aktualizace přinese iPadu multitasking, složky, jednotnou poštovní schránku, Game Center, AirPlay a AirPrint

Sdílet

CUPERTINO, Kalifornie – 22. listopadu 2010 – Společnost Apple dnes oznámila, že iOS 4.2, nejnovější verze nejvyspělejšího mobilního operačního systému na světě, bude dnes dostupná ke stažení pro iPad, iPhone a iPod touch. iOS 4.2 přináší do iPadu více než 100 nových funkcí operačních systémů iOS 4.0, 4.1 a 4.2 včetně funkcí, jako je multitasking, složky, jednotná poštovní schránka, Game Center, AirPlay a AirPrint. 

„Díky iOS 4.2 se iPad stává zcela novým produktem právě včas před obdobím vánočních svátků,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Opět bude iPad se systémem iOS 4.2 určovat cíl, o nějž budou usilovat jiné tablety, ale podaří se ho dosáhnout jen málokterým z nich, pokud se takové vůbec najdou.“

Uživatelé iPadu nyní mohou spustit své oblíbené aplikace, okamžitě mezi nimi přepínat a zároveň šetřit výdrž baterie, kterou je iPad pověstný. Uživatelé si mohou uspořádat své aplikace jednoduchým přetažením do složek a aplikace Mail obsahuje jednotnou poštovní schránku, rychlé přepínání schránek a zobrazení zpráv ve vláknech.

Game Center umožňuje uživatelům přístrojů iPad, iPhone a iPod touch vyzývat přátele a hrát s nimi nebo se nechat automaticky spárovat s novými soupeři, pochlubit se bodovými zisky a úspěchy a objevovat nové hry, které hrají jejich přátelé.

AirPlay je nová funkce pro bezdrátové přehrávání hudby, videa a fotografií z přístrojů iPad, iPhone a iPod touch na zařízení Apple TV, čímž se Apple TV stává pro iPad, iPhone a iPod touch skvělým doplňkem. Uživatelé iOS budou také moci odesílat zvuk pomocí základnové stanice AirPort Express a AirPlay bezdrátově do libovolných stereofonních nebo napájených reproduktorů nebo přímo do reproduktorů s vestavěnou funkcí AirPlay, které přijdou na trh v příštích měsících. 

AirPrint je tisková architektura nové generace s využitím Wi-Fi, která výrazně zjednodušuje tisk, protože nepotřebuje tiskové ovladače. Jako první bude podporovat přímý tisk ze zařízení se systémem iOS vybraná řada tiskáren s funkci AirPrint, například HP Photosmart, HP LaserJet Pro a HP Officejet. Uživatelé zařízení iPad, iPhone a iPod touch budou moci prostým klepnutím spustit tisk svých dokumentů nebo fotografií na jakékoli tiskárně podporující funkci AirPrint. 

Funkce Find My iPhone (případně iPad nebo iPod touch) je nyní bezplatná i bez předplatného MobileMe a pomáhá vám nalézt ztracený přístroj.* Aplikace Find My iPhone je ke stažení zdarma v obchodě App Store a umožňuje uživatelům ztracený přístroj snadno vyhledat na mapě a nechat na něm zobrazit zprávu nebo přehrát zvuk. Uživatelé mohou dokonce z důvodu ochrany soukromí ztracený přístroj na dálku zamknout nebo z něho vymazat data.

Mezi další nové funkce, které přináší iOS 4.2 do iPadu, patří: možnost půjčování televizních pořadů přímo do iPadu pomocí aplikace iTunes s 30denní výpůjční lhůtou a 48hodinovou lhůtou na sledování od prvního spuštění přehrávání; možnost snadného hledání a zvýrazňování určitých slov a frází na webových stránkách v prohlížeči Safari; vylepšená firemní podpora, aby mohly podniky využívat silnější bezpečnostní funkce, nové vlastnosti správy zařízení a vylepšenou firemní integraci; us­nadnění přístupu, které je v oboru špičkou; podpora dalších 25 jazyků včetně korejštiny, portugalštiny a tradiční čínštiny.


Průkopnický iPad umožňuje uživatelům pracovat s aplikacemi a obsahem daleko osobněji, intuitivněji a zábavněji než s čímkoli, co dosud používali. Na iPadu můžete procházet web, číst a posílat e-maily, prohlížet si a sdílet fotky, sledovat HD videa, poslouchat hudbu, hrát hry, číst elektronické knihy a mnoho dalších věcí, to vše prostřednictvím inovativního uživatelského rozhraní Multi-Touch. iPad váží pouze 0,68 kg, takže je snadné ho všude brát s sebou.

Do dnešního dne si zákazníci stáhli více než sedm miliard aplikací z průlomového obchodu App Store a více než 300 000 aplikací je k dispozici spotřebitelům v 90 zemích, přičemž 40 000 jich bylo původně vytvořeno pro iPad. Více než 125 milionů uživatelů systému iOS po celém světě si může vybrat z neuvěřitelného množství aplikací ve 20 kategoriích včetně her, firemních aplikací, zpráv, sportu, zdraví, informačních zdrojů a cestování. 

Dostupnost 
Aktualizace systému iOS 4.2 je dostupná ode dneška ke stažení do přístrojů iPad, iPhone a iPod touch pomocí synchronizace s aplikací iTunes 10.1. iOS 4.2 je kompatibilní se zařízeními iPad, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch druhé a třetí generace (modely z konce roku 2009 s 32 GB nebo 64 GB) a s novým modelem iPod touch. Některé vlastnosti nemusí být dostupné u všech produktů. Například multitasking vyžaduje iPhone 3GS, iPhone 4 nebo iPod touch třetí generace (modely z konce roku 2009 s 32 GB nebo 64 GB) a novější.

*Bezplatná funkce Find My iPhone je k dispozici pro iPhone 4, iPad nebo nový iPod touch (4. generace).

 

Půjčování televizních pořadů v aplikaci iTunes je dostupné pouze v USA. 

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací. Společnost Apple je se svými produkty iPod a online obchodem iTunes hybnou silou revoluce v digitální hudbě. Společnost Apple od základu mění mobilní telefon revolučním přístrojem iPhone a obchodem App Store a nedávno představila svůj magický iPad, který definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).