Hlavní navigace

Opetovne spusteni vyhledavace Naakup.cz

[Tisková zpráva] Naakup je vyhledávací server, který umožňuje vyhledávání produktů v českých internetových. Naakup umožní zákazníkovi rychle a jednoduše najít zboží, které hledá, přičemž zákazník nemusí procházet spoustou irelevantních odkazů, které dostane při hledání produktu ve vyhledávačích. Zařazením svého obchodu a svých produktů do vyhledávače Naakup tak může internetový obchod získat mnoho nových zákazníků, kteří hledají právě jeho zboží.

Sdílet

Naakup je provozován od roku 2005, byl defacto prvním vyhledávačem zboží svého druhu. Původní vyhledávač provozovala firma OLS, která v roce 2006 představila inovovanou verzi vyhledávače. V poslední době byl ovšem provoz vyhledávače zastaven a doména byla na prodej, neboť firma OLS se soustředila na jiné internetové projekty. Nyní přešel Naakup pod nového provozovatele – firmu BlahaSoft, která plánuje jeho další provozování a rozvoj.

Z důvodů nekonzistence původních dat musela být vyprázdněna databáze produktů a eshopů. Databáze je nyní znovu průběžně naplňována nově registrovanými eshopy a produkty.

Jednání s formou OLS, konkrétně Markem Soldátem, o prodeji domény a celého systému Naakup probíhala velmi rychle a naprosto korektně, systém byl ve velmi krátkém čase zprovozněn a předán novému provozovateli.

V současné době probíhá registrace eshopů, s nabídkou registrace jsou oslovovány jak eshopy již registrované v předchozí verzi, tak i nové internetové obchody. Z datových formátů exportních souborů jsou podporovány formáty Seznam, Centrum a Jyxo, což by mělo nově eshopům velmi ulehčit přípravu exportních souborů. Registrace do vyhledávače je samozřejmě zdarma.

Nový provozovatel plánuje Naakup rozvíjet po stránce funkční i uživatelské:

  • Plánuje se zprovoznění uživatelských diskusí a hodnocení obchodů a produktů, aby uživatelé získali o internetových obchodech více objektivních informací a nebyli odkázáni jen na cenové srovnání produktů a mohli vyhledávat i v eshopech např. podle jejich kvality, uživatelského hodnocení atd.
  • Připravuje se spuštění webblogu Naakup, na kterém budou publikovány novinky jednak z provozu Naakupu, a jednak ze světa nakupování na internetu.
  • Připravují se také různé podpůrné služby pro registrované eshopy, možnost zvýhodněných zápisů a reklamních formátů včetně PPC reklamy.
  • Připravuje se zkvalitnění a zlepšení vyhledávacího algoritmu tak, aby vždy bylo vyhledáno nejrelevantnější zboží a aby uživateli byl nabídnut i určitý kontext a alternativy hledaných produktů.

Cílem je vytvořit komplexní portál o nakupování na internetu, na kterém uživatelé najdou všechny potřebné informace o zboží, produktech atd, a který bude svojí kvalitou a funkcemi srovnatelný nebo lepší než konkurenční servery.