Hlavní navigace

Oracle a Apple oznamují projekt OpenJDK pro Mac OS X

[Tisková zpráva] REDWOOD SHORES a CUPERTINO, Kalifornie – 12. listopadu 2010 – Společnosti Oracle a Apple oznámily projekt OpenJDK pro Mac OS® X. Apple poskytne většinu klíčových komponent, nástrojů a technologie potřebné pro implementaci platformy Java SE 7 pro systém Mac OS X včetně 32bitového a 64bitového prostředí Java Virtual Machine založeného na technologii HotSpot, knihoven tříd, síťových komponent a základny nového grafického klienta. OpenJDK plně zpřístupní Java technologii společnosti Apple vývojářům open source, kteří tak budou moci přispívat k jejímu rozvoji.

Sdílet

„S potěšením vítáme společnost Apple jako významného přispěvatele rostoucí komunity OpenJDK,“ řekl Hasan Rizvi, viceprezident společnosti Oracle pro vývoj. „Dostupnost Javy pro Mac OS X je klíčovým předpokladem naplnění jejího příslibu funkčnosti napříč platformami. Komunita vývojářů Javy může být ujištěna, že špičkové prostředí Java bude pro Mac OS X i v budoucnu k dispozici. Vzhledem k tomu, že minulý měsíc oznámila své zapojení do projektu OpenJDK společnost IBM, má nyní projekt podporu tří zvučných jmen v softwarovém průmyslu.“

 „S potěšením spolupracujeme se společností Oracle na zajištění toho, aby pro Mac nadále existovala skvělá verze technologie Java,“ řekl Bertrand Serlet, viceprezident vývoje softwaru ve společnosti Apple. „Aktuální a bezpečnou verzi Javy budou naši uživatelé moci získat přímo od společnosti Oracle.“

 Společnost Apple rovněž potvrdila, že bude nadále poskytovat platformu Java SE 6 pro Mac OS X Snow Leopard® a chystanou novou verzi Mac OS X Lion. Java SE 7 a budoucí verze platformy Java pro Mac OS X bude poskytovat společnost Oracle. 

 Java je platforma pro vývoj softwaru, která je navržena jako otevřené prostředí pro všeobecné účely a umožňuje vývojářům aplikací „napsat kód jednou a spouštět kdekoli.“ Java je nejpoužívanější platformou v oblasti podnikového softwaru, webových a mobilních aplikací.

 Další informace o technologii Java najdete zde:

 · Java Platform, Standard Edition

· OpenJDK

· Plán vývoje vlastností JDK 7

 Společnost Oracle celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu www.oracle.com.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací. Apple je se svými přehrávači iPod a internetovým obchodem iTunes tahounem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu mění mobilní telefon revolučním přístrojem iPhone a obchodem App Store a nedávno představila svůj magický iPad, který definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).