Hlavní navigace

Oracle a Sun dávají prodejcům do rukou ověřená řešení infrastruktury

[Tisková zpráva]

Sdílet

Oracle a Sun dávají prodejcům do rukou ověřená řešení infrastruktury

Řešení odpovídají na rostoucí poptávku po databázi Oracle 10g na serverech Sun Fire x64

SANTA CLARA a REDWOOD SHORES, Kalifornie, 31. srpna 2005 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Oracle představily řešení Database Packs from Sun and Oracle. Jedná se o nová řešení infrastruktury, jež obsahují Oracle Database 10g, disková pole Sun StorEdge 3310 a servery Sun Fire x64 s 64bitovými procesory AMD Opteron a běží buď na operačním systému Solaris 10, nebo na některé ze standardních distribucí Linuxu. Předem nakonfigurovaná řešení infrastruktury, která dodávají kvalifikovaní společní prodejci Sun a Oracle, zaručují rychlou a úspěšnou implementaci. Nabízejí vysoký výkon a spolehlivost na podnikové úrovni za ceny, které jsou obvyklé u produktů pro malé a středně velké firmy. Balíčky obsahují následující produkty:

· základní Oracle Database 10g Standard Edition One nižší cenové kategorie pro malé firmy;
· Oracle Database 10g Standard Edition pro středně velké firmy;
· Oracle Database 10g Standard Edition a Oracle Real Application Clusters pro firmy, které vyžadují nepřetržitou dostupnost aplikací;
· servery Sun Fire V20z a V40z – 64bitové servery Sunu s procesory AMD Opteron;
· disková pole Sun StorEdge 3310 pro zákazníky, kteří vyžadují flexibilitu a spolehlivost úložného řešení podnikové třídy za cenu a v provedení pro pracovní skupiny.

Řešení dále zahrnuje model Sun N1 Service Provisioning System pro poskytování softwaru Oracle Database a Oracle Application Server. Firmy všech velikostí tak mohou podstatně zkrátit dobu a pracnost spojenou s instalací levných, škálovatelných výpočetních sítí.

Společnosti Oracle a Sun už déle než 20 let spolupracují na dodávkách bezpečných, spolehlivých a škálovatelných řešení podnikové třídy, v současné době mají více než 70 000 zákazníků po celém světě. Díky společnému odhodlání vytvářet otevřené, na standardech založené počítačové systémy nabízejí zákazníkům optimální výkon, inovace a hodnotu prostřednictvím společné vývojové práce, prodeje a služeb.

„Společnosti Sun a Oracle poslední dobou zaznamenávají zvýšenou poptávku po serverech Sun Fire x64 a databázových produktech Oracle. Přestože naše dlouholeté partnerství bývá považováno spíše za kombinaci vysoce výkonných serverů a špičkové databázové technologie, realita je taková, že neustále prohlubujeme také naši společnou přítomnost na rostoucím trhu serverů x64,“ řekl Stephen Borcich, viceprezident partnerského marketingu ve společnosti Sun Microsystems, Inc. „Tímto integrovaným řešením umožňujeme našim společným obchodním partnerům podílet se na této příležitosti.“

„Na trhu je poptávka po osvědčených a cenově dostupných řešeních pro malé a střední firmy, která lze snadno implementovat a poskytují vysokou spolehlivost a škálovatelnost,“ řekl viceprezident společnosti Oracle pro celosvětové aliance a obchodní kanály Doug Kennedy. „Společnosti Oracle a Sun uvádějí ověřená řešení, která do segmentu malých a středních firem přinášejí ekonomickou výhodnost výpočetních sítí. Kromě samotných řešení také investujeme do našich prodejců a poskytujeme jim školení a podporu, aby dokázali úspěšně prodávat tomuto rostoucímu trhu.“

Dostupnost
Řešení Database Packs from Sun and Oracle jsou okamžitě celosvětově k dispozici prostřednictvím kvalifikovaných společných prodejců společností Sun a Oracle. Další informace najdete na adresách www.sun.com/oracle a http://www.ora­cle.com/sun.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer” („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

### Ochranné známky
Oracle, JD Edwards, PeopleSoft a Retek jsou registrované ochranné známky společnosti Oracle Corporation nebo jejích dceřiných společností. Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Solaris, Sun Fire, StorEdge, N1 a The Network Is The Computer jsou ochranné známky, registrované ochranné známky nebo známky služeb společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. AMD, Opteron, logo AMD a logo AMD Opteron jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Advanced Micro Devices.

Kontakty: Marta Lipovská
Oracle Czech, s.r.o.
+420 221 438 133
marta.lipovska@o­racle.com

Zdena Mallinu
Virklis Agency
+420 241 742 675
zdena.mallinu@vir­klis.cz