Hlavní navigace

Oracle a Symantec certifikují software Veritas pro datová centra v prostředí Oracle® Enterprise Linux

[Tisková zpráva] CUPERTINO a REDWOOD SHORES, Calif., 16. července, 2007 – V návaznosti na rostoucí zájem zákazníků o službu Oracle® Unbreakable Linux dnes společnosti Oracle a Symantec oznámily certifikaci softwaru Veritas pro datová centra fungující na platformě Oracle Enterprise Linux. Certifikace pomůže organizacím k lepšímu fungování softwaru Symantec v prostředí operačního systému Linux, k úspoře času při zavádění a ke snížení nákladů na implementaci.

Sdílet

Aby podpořil zavádění Linuxu do podnikového prostředí, poskytuje od spuštění služby v roce 2006 Oracle Unbreakable Linux zákazníkům služby té nejvyšší kvality a stal se tak nejvyužívanějším podpůrným programem v oboru. Aplikace Oracle Enterprise Linux, součást služby Oracle Unbreakable Linux, je plně kompatibilní s aplikací Red Hat Enterprise Linux. Zákazníci, využívající službu Oracle Unbreakable Linux, získají díky certifikaci softwaru Symantec při zavádění řešení Veritas společně s Oracle Enterprise Linux, technickou podporu od obou dodavatelů na nejvyšší úrovni. Certifikace se vztahuje na následujích šest produktů Symantec z řady softwaru Veritas pro datová centra: Veritas Storage Foundation 5.0; Veritas Storage Foundation for Oracle 5.0; Veritas Storage Foundation Cluster File System 5.0; Veritas Cluster Server 5.0, Veritas NetBackup 6.0 Client and Veritas i3.

“Program Oracle Unbreakable Linux nadále ukazuje rychlost s jakou pomáháme se zjednodušením rozhodování, vývojem a zaváděním operačního systému Linux do prostoru podnikových sítí. Této rychlosti dosahujeme díky spolupráci s klíčovými hráči v oboru,” říká Wim Coekaerts, vice president, Linux Engineering, Oracle. “Zákazníci z řad podniků zavádějících Linux chtějí mít vliv na firemní storage management, procesy pro vysokou dostupnost dat a standardy, které jsou stěžejní v jejich UNIX prostředích. Díky naší spolupráci se společností Symantec, jsme zákazníkům výrazně usnadnili implementaci jejich řešení do prostředí Oracle Enterprise Linux.”

Symantec v současnosti spolupracuje se společností Oracle na certifikaci aplikace Veritas Storage Foundation Cluster File System s Oracle Real Application Clusters fungující na platformách Oracle Enterprise Linux, Red Hat a SUSE. Tato spolupráce nabídne uživatelům databází Oracle Real Application Clusters v prostředí Linux možnost nasadit škálovatelné systémy správy souborů a podniková řešení pro storage management společnosti Symantec.

“Zavedená a standardizovaná softwarová infrastruktura, která podporuje různorodá datová centra, umožní organizacím zjednodušení správy a rapidní snížení nákladů při současném zvýšení kvality služeb,” uvádí Rob Soderbery, senior vice president of Symantec’s Storage Foundation Group. “Díky pokračování naší spolupráce s Oracle mají nyní naši zákazníci možnost nasadit řešení Veritas pro vysokou dostupnost, ochranu dat a storage management napříč všemi hlavními operačními systémy v jejich datových centrech, včetně Oracle Enterprise Linux.”