Hlavní navigace

Oracle Academy pokračuje ve vzdělávání pedagogů

[Tisková zpráva] Oracle Academy Instructors Institute pomáhá více než 140 evropským pedagogům připravit studenty na úspěšné kariéry v IT.

Sdílet

Praha – 23. srpna 2010 – Oracle Academy přivítala v průběhu letních prázdnin v Praze učitele z celé Evropy na kurzu Oracle Academy Instructors Institute. Školení se zúčastnilo 140 pedagogů z Rakouska, Belgie, Česka, Maďarska, Černé Hory, Nizozemí, Ruska, Srbska, Slovenska a Velké Británie.

Oracle Academy Instructors Institute je intenzivní program odborného rozvoje, který připravuje pedagogy na výuku technologického a ekonomického studijního plánu Oracle Academy. Tento studijní plán se soustředí na návrh databází a programování v jazyce SQL. Před školením v učebně museli pedagogové v průběhu dvou měsíců úspěšně absolvovat 40 hodin online školení.

V průběhu školení osobně spolupracovali s instruktory Oracle Academy a svou připravenost vyučovat studijní plán Academy museli prokázat zpracováním projektu a složením zkoušky. Studijní programy Oracle Academy v současné době využívá přes 447 000 studentů z více než 2 500 vzdělávacích institucí v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. V celosvětovém měřítku Oracle Academy v současné době podporuje více než milion studentů a učitelů v 93 zemích.

„Bez odborného rozvoje pedagogů nelze vybavit studenty potřebnými znalostmi k úspěšnému vstupu na pracovní trh,“ řekl Alfonso Di Ianni, senior viceprezident Oracle pro východní Evropu a Společenství nezávislých států. „Téměř každé odvětví – finance, zdravotnictví, komunikace, maloobchod, doprava, sociální služby i rekreace – v současnosti spoléhá na technologie, což nabízí studentům s prvotřídními znalostmi IT obrovský potenciál.“

„Společnost Oracle je odhodlána investovat do vzdělávacích programů, které pomohou evropským studentům udržet si konkurenceschop­nost,“ řekl Orfhlaith Ni Chorcora, senior ředitel Oracle Education Initiatives. „Oracle Academy Instructors Institute poskytuje pedagogům prvotřídní školení, které je třeba pro přípravu mladých lidí na kariéry v IT a byznysu v 21. století.“

O programu Oracle Academy
Projekty Oracle Academy a Oracle Education Foundation zasahují více než 1,5 milionu studentů po celém světě. Oracle Academy podporuje více než milion studentů v 96 zemích. Prostřednictvím spolupráce se školami, úřady a ministerstvy, jež podporují brzkou přípravu na kariéru, pomáhá Oracle Academy studentům rozvíjet technologické a obchodní schopnosti potřebné pro úspěšnou kariéru v 21. století. Zúčastněné instituce mohou do svých kurzů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a zpřístupňovat svým pedagogům prvotřídní možnosti profesionálního rozvoje. Další informace najdete na webu http://academy­.oracle.com.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).