Hlavní navigace

Oracle Database 10g Release 2 v přímém porovnání překonala Microsoft SQL Server 2005

[Tisková zpráva] Nezávislá studie potvrzuje, že Oracle Database přináší podstatnou úsporu proti databázi Microsoft SQL Server 2005.

Sdílet

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 19. dubna 2006 – Srovnávací nákladová studie společnosti Edison Group prokázala, že Oracle Database 10g Release 2 má podstatně jednodušší správu než Microsoft SQL Server 2005, přináší vyšší produktivitu správce databáze a finanční úsporu.

Edison Group, analytická a poradenská firma, která poskytuje odborné informace o konkurenčních technologických produktech a trhu, uskutečnila náročné testování administrativních funkcí řešení Oracle Database 10g Release 2 a Microsoft SQL Server 2005. Na základě sledování pracovních kroků a doby potřebné pro typické úlohy správy databáze došla k závěru, že podniky používající Oracle Database 10g Release 2 místo řešení Microsoft SQL Server 2005 získávají následující výhody:

  • 38procentní úsporu času, který správci databází potřebují pro typické administrativ­ní úkoly,
  • menší komplikovanost, kterou dokládá o 30 procent nižší počet kroků potřebných k provedení stejných administrativ­ních úkolů,
  • odhadovanou roční úsporu až 31 664 dolarů na jednoho správce databáze, která vyplývá ze zvýšené produktivity.

„Vyspělými funkcemi pro správu databází, které poskytují ohromnou finanční úsporu, Oracle Database 10g Release 2 opět zvyšuje laťku,“ řekl Barry Cohen, technický ředitel Edison Group. „Dnešní manažeři IT, kteří mají za úkol maximalizovat využití prostředků, určitě ocení nižší pracovní vytížení správců databází.“ Oracle Database 10g Release 2 ve srovnání s databází Microsoftu poskytuje podstatně lepší nástroje pro diagnostiku a ladění výkonu a také vynikající prostředky pro zálohování a obnovení dat. Zejména Oracle Automatic Database Diagnostic Monitor a SQL Tuning Advisor vyčnívají jako funkce pro správu výkonu, které rozhodující měrou zaručují náskok databáze Oracle. Oracle Database 10g Release 2 vyžaduje na stejnou sadu úkolů ladění databáze o 74 procenta méně času než Microsoft SQL Server 2005 a provedení těchto úkolů je v ní o 38 procent méně komplikované. Automatické funkce Oracle Database 10g Release 2 pro správu zálohování a nápravu lidských chyb mají před funkcemi zálohování a obnovení Microsoftu jednoznačnou převahu v časové náročnosti i nižší komplikovanosti. Časová náročnost a komplikovanost podobných úkolů zálohování a obnovení je v databázi Oracle o 62 a 67 procent nižší. Dále výzkumníci zmiňovali lepší automatizaci a použitelnost nástroje Oracle Enterprise Manager proti nástroji SQL Server Management Studio jako jeden z klíčových faktorů výhodnosti Oracle Database 10g Release 2 pro zvládání každodenních administrativ­ních úkolů.

„Neustále se soustředíme na zvyšování škálovatelnosti, spravovatelnosti a jednoduchosti ovládání a snažíme se přinášet podstatné funkce, které organizace od Oracle očekávají,“ řekl Richard Sarwal, viceprezident společnosti Oracle pro výkon a spravovatelnost serverů. „Dostupnost kvalitních funkcí pro diagnostiku, ladění, zálohování a obnovení umožňuje správcům databází snadno a proaktivně zjišťovat výkonové překážky, takže se mohou soustředit na složitější a důležitější postupy.“ Úplné výsledky studie Comparative Management Cost Study: Oracle 10g Release 2 and Microsoft SQL Server 2005 agentury Edison Group jsou k dispozici na adrese: http://www.ora­cle.com/databa­se/docs/edison10gr2vsss­20051.pdf

Oracle Database 10g
Oracle Database 10g jako jediná databáze navržená pro výpočetní sítě přináší vysoký výkon, škálovatelnost, dostupnost, zabezpečení a snadnou správu levných sítí standardizovaných úložných zařízení a serverů. Je navržena tak, aby ji bylo možné efektivně provozovat na malých blade serverech, na největších víceprocesorových serverech i na clusterech všech velikostí. Je vybavena automatickými funkcemi pro správu, které zaručují snadný, cenově výhodný provoz. Vzhledem k jedinečné schopnosti nativně spravovat veškerá data, od obvyklých podnikových informací přes dokumenty XML až po prostorové a lokační informace, je Oracle Database 10g ideální volbou pro zpracování online transakcí, podporu rozhodování a správu obsahu.