Hlavní navigace

Oracle dodává nový software pro komunikátory Nokia

[Tisková zpráva] Mobilní uživatelé mohou nyní používat aplikace Oracle na zařízeních Nokia 9300, Nokia 9300i a Nokia 9500

Sdílet

READING, Velká Británie, a ESPOO, Finsko, 10. února 2006 — Majitelé moderních komunikátorů společnosti Nokia budou moci přistupovat ke všem podnikovým aplikacím odkudkoli na světě díky novému softwaru společnosti Oracle. Umožní jim to aplikace Oracle Sales for Handhelds a Oracle Mobile Field Service pro zařízení Nokia Series 80, tedy komunikátory Nokia 9300, 9300i a 9500. Společnosti zároveň oznámily dostupnost Oracle Database Lite 10g Release 2 pro operační systém Symbian.

Vzhledem k rostoucímu množství případů nasazení technologií vzdáleného přístupu a mobility v globálních organizacích odborníci předpovídají, že počet mobilních pracovníků po celém světě vzroste z více než 650 miliónů v roce 2004 na více než 850 miliónů v roce 2009. To bude tedy představovat čtvrtinu veškerých pracovních sil. Když zaměstnanci tráví čím dál více času mimo kancelář, je bezpečný přístup k přesným informacím nesmírně důležitý pro optimální využívání obchodních příležitostí a produktivitu týmů.

Aplikace Oracle Sales for Handhelds poskytuje uživatelům bezpečný přístup k ovládacímu panelu Oracle Sales, kde mohou v reálném čase pracovat s aktuálními příležitostmi a informacemi o zákaznících. Kromě možnosti prohlížet, přidávat nebo upravovat informace o časovém plánu, kontaktech, úkolech a objednávkách obsahuje aplikace zabudovaný synchronizační mechanismus, který aktualizuje kalendář, kontakty a úkoly uložené v komunikátorech Nokia.

Aplikace Oracle Mobile Field Service poskytuje mobilní přístup k relevantním pracovním plánům a informacím o úkolech, což umožňuje servisním dispečerům a pracovníkům v terénu těsněji spolupracovat na vytváření, aktualizaci a následném dokončování pracovních požadavků. Řešení také umožňuje v reálném čase přistupovat k informacím o dílech nebo produktech, takže se pracovníci mohou okamžitě rozhodovat, jak nejlépe dokončit rozpracované úkoly.

Obě společnosti zároveň oznámily dostupnost Oracle Database Lite 10g Release 2 pro standardizovaný operační systém Symbian, na němž jsou postaveny například platformy Nokia Series 80 a Nokia Series 60. Podpora společnosti Oracle systémů Symbian přinese mobilním pracovníkům výhody technologie Oracle Grid včetně nepřetržitého a bezpečného přístupu k podnikovým datům a aplikacím. Integrované řešení umožní zpřístupnit rostoucímu počtu uživatelů telefonů se systémem Symbian podnikové aplikace například pro řízení vztahů se zákazníky a automatizaci prodeje.

Dlouhodobé partnerství společností Oracle a Nokia upevňuje také to, že se Nokia připojila ke globální obchodní síti Oracle PartnerNetwork, jejíchž 13 800 členských společností dodává inovativní podniková řešení založená na softwaru Oracle. Díky tomu budou moci těsněji spolupracovat vývojářské komunity obou společností. Oracle se zároveň stal členem programu Forum Nokia PRO Enterprise Zone, což je rozšířená nabídka v rámci programu Forum Nokia PRO, který poskytuje obsah a prostředky pro vývojáře.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.

O společnosti Nokia
Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací a hnací silou růstu a udržitelného rozvoje celého odvětví mobility. Nokia zajišťuje spojení mezi lidmi a poskytuje jim přístup k informacím, které jsou pro ně důležité, a to prostřednictvím snadno ovladatelných a inovativních produktů, jako jsou mobilní telefony, přístroje a řešení pro poskytovatele obrazového obsahu, her, médií a pro podniky. Nokia nabízí zařízení, řešení a služby pro provozovatele sítí a podnikovou klientelu. www.nokia.com.