Hlavní navigace

Oracle dokončuje akvizici společnosti Siebel

[Tisková zpráva] Oracle se stává jedničkou v řízení vztahů se zákazníky

Sdílet

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 2. února 2006 – Společnost Oracle Corporation oznámila uzavření akvizice společnosti Siebel Systems, Inc. „Oracle je nyní nepopiratelnou jedničkou v softwaru řízení vztahů se zákazníky – CRM,“ řekl Larry Ellison, výkonný ředitel společnosti Oracle. „Zaměření společnosti Oracle na moderní aplikace založené na standardech a middleware nás posouvá na vedoucí pozici v aplikacích a službách na vyžádání. Siebel tento pohyb urychluje.“

„Odbornost společnosti Siebel v oblasti aplikací v úzkém kontaktu se zákazníky specifických pro dané odvětví v kombinaci s bohatým analytickým zpracováním nejenže poslouží jako jádro naší strategie CRM pro aplikace Oracle Fusion Application, ale lze ji také použít k rozšíření investic našich stávajících zákazníků,“ řekl prezident společnosti Oracle Charles Phillips. Dřívější akcionáři společnosti Siebel, kteří se rozhodli, že chtějí získat kmenové akcie Oracle, obdrží kombinaci akcií a hotovosti, protože o podíl předmětných akcií je větší zájem, než je možná nabídka. Poměrné přidělení finančních prostředků a akcií splatných těmto držitelům akcií bude oznámen po zpracování závěrečných výsledků jejich volby, které by měly být podle očekávání dostupné pravděpodobně kolem 2. února 2006. Dřívější akcionáři společnosti Siebel, kteří se rozhodnou, že nechtějí kmenové akcie společnosti Oracle, obdrží hotově 10,66 USD za akcii. Oracle zamýšlí odkoupit na trhu akcie odpovídající vydané částce; výsledkem bude hotovostní transakce.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.