Hlavní navigace

Oracle kupuje Bridgestream, předního dodavatele podnikových řešení správy rolí

[Tisková zpráva] REDWOOD SHORES, Kalifornie, 5. září 2007 – Společnost Oracle oznámila akvizici firmy Bridgestream, předního dodavatele softwaru pro podnikovou správu rolí. Podniková správa rolí pomáhá jako klíčová součást implementací správy identit zdokonalit celkové zabezpečení podnikového informačního systému a současně vyhovět regulatorním požadavkům.

Sdílet

Přidáním špičkových funkcí softwaru Bridgestream pro vyhledávání, definici a správu rolí do stávajícího řešení Oracle pro správu uživatelských účtů a řízení přístupu vzniklo nejkomplexnější a funkčně nejucelenější řešení správy identit na trhu. Oracle Identity and Access Management Suite je součástí middlewaru Oracle Fusion Middleware, rychle rostoucí technologické základny pro SOA, která vyhovuje všem relevantním standardům a je složena z nejlepších komponent svého druhu.

„Díky akvizici společnosti Bridgestream pomáhá Oracle organizacím optimalizovat úlohy související s dodržováním regulatorních předpisů a s automatizací správy rolí,“ řekl Hasan Rizvi, viceprezident pro oblast produktů správy identit a řízení přístupu společnosti Oracle. „Jsme přesvědčeni, že kombinace funkcí produktů Bridgestream Enterprise Role Management a Oracle Identity Management umožní vytvořit jediné integrované řešení, jež bude pokrývat vyhledávání již existujících rolí, jejich modelování, definování pravidel a politik, testování a audit.“

Zvýšený důraz na shodu s regulatorními předpisy jako Sarbanes-Oxley nebo HIPAA vytvořil požadavek, aby organizace striktně kontrolovaly přístup k citlivým systémům a pravidelně monitorovaly přístupová oprávnění. Nicméně správa a monitorování toho, kdo má k čemu přístup, na úrovni jednotlivých uživatelů a zdrojů, je pro velké organizace nákladná. Produkty Bridgestream SmartRoles a Discoverer řeší tuto situaci tím, že podporují řízení přístupu na základě rolí, kde jsou oprávnění podřízena pracovním rolím jednotlivých uživatelů v podniku. Podniky mohou pomocí těchto produktů analyzovat stávající přístupová oprávnění a na jejich základě definovat typové role. Role potom mohou spravovat napříč celým okruhem uživatelů a při jejich přidělování uplatňovat principy oddělování povinností.

„Specializace společnosti Bridgestream na správu rolí v podnicích doplňuje už tak silnou pozici Oracle v oblasti správy identit a přístupu,“ řekl Mark Tice, prezident a generální ředitel společnosti Bridgestream. „Tato kombinace nám umožní urychlit nasazování řešení správy identit pro naše společné zákazníky.“ Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.ora­cle.com/Bridges­tream.