Hlavní navigace

Oracle oznamuje dostupnost nové verze produktu JD Edwards EnterpriseOne

[Tisková zpráva] Nashville/Praha, 28. dubna 2006 – V souladu se svým závazkem rozšiřovat a rozvíjet produkty JD Edwards a chránit dosavadní investice zákazníků oznámila společnost Oracle dostupnost nové verze produktu JD Edwards EnterpriseOne 8.12. Nejnovější verze nabízí nové moduly a zdokonalené funkce pro řešení potřeb široké základny zákazníků produktu EnterpriseOne a také funkčnost zaměřenou specificky na potravinářský a nápojový průmysl. JD Edwards EnterpriseOne 8.12 je také certifikován pro Oracle Fusion Middleware.

Sdílet

Optimalizace vztahů s dodavateli za účelem zajištění nejlepší kvality a cen zboží a služeb může společnostem pomoci snížit provozní náklady. Nový modul JD Edwards EnterpriseOne Operational Sourcing pomáhá automatizovat proces získávání a výběru nabídek po vydání žádosti o nabídku nebo žádosti o informaci. Přidání funkčnosti operational sourcing, která je plně integrována s řešeními JD Edwards EnterpriseOne Supply Management, umožňuje společnostem efektivně řídit všechny fáze spolupráce s dodavateli od rozhodnutí o odběru od konkrétního dodavatele až po platbu.

Několik nově zavedených funkcí této sady aplikací poskytuje novým i stávajícím zákazníkům produktu JD Edwards EnterpriseOne možnost udržet si konkurenceschop­nost, využívat nové příležitosti na trhu a zvyšovat efektivitu podnikání. Aplikace JD Edwards EnterpriseOne Human Capital Management nyní obsahuje vyspělé funkce pro plánování zaměstnanců, času a práce a také samoobslužné funkce. Navíc aplikace pro řízení vztahů se zákazníky, které byly uvedeny v předchozí verzi EnterpriseOne, byly nyní rozšířeny, takže poskytují lepší přehled o operacích služeb zákazníkům. JD Edwards EnterpriseOne Supply Chain Management nově obsahuje funkce pro definování pořadí dodávek, které umožňují dodavatelům doručovat součástky výrobcům OEM přesně v tom pořadí, v jakém jsou třeba. Dále byl rozšířen modul Fixed Asset Management, aby vyhovoval současným komplexním účetním a regulačním nárokům. „Malé a střední firmy potřebují komplexní, cenově dostupná a flexibilní řešení, s nimiž se jim podaří automatizovat procesy a dosahovat ziskového provozu,“ řekl ředitel výzkumu agentury Gartner Billy Maynard. „Mezi těmito firmami přetrvává silná poptávka po dokonalejších funkcích plánování podnikových prostředků (ERP) a řízení dodavatelského řetězce (SCM), které jim pomáhají snižovat provozní náklady a zvyšovat efektivitu podnikání.“

Verze 8.12 pomáhá snižovat celkové náklady na vlastnictví tím, že nabízí jednodušší implementaci a správu implementace aplikací JD Edwards EnterpriseOne. Klíčové procesy zavádění balíčků jsou zjednodušeny pomocí standardizovaného formátu XML, který se nyní používá pro specifikace aplikací.

Řešení pro výrobce potravin a nápojů Specializovaná řešení Oracle vycházejí z bohatých odborných zkušeností a jsou přizpůsobena specifickým výzvám a procesům podniků v různých odvětvích. JD Edwards EnterpriseOne je první podnikové řešení plánování podnikových prostředků se specifickou funkčností pro výrobce potravin a nápojů. Tento komplexní balík integrovaného softwaru, hardwaru a služeb umožňuje výrobcům potravin a nápojů automatizovat podnikové procesy a získat potřebné informace pro efektivní provoz a dodávání vysoce kvalitních produktů zákazníkům. Tři nové moduly JD Edwards EnterpriseOne Blend Management, JD Edwards EnterpriseOne Grower Management a JD Edwards EnterpriseOne Grower Pricing and Payments byly vytvořeny pro spolupráci se zákazníky, aby výrobci potravin a nápojů byli schopni lépe spravovat procesy a výrobu míchaných produktů. Oracle na definování požadavků a funkčních specifikací nových modulů úzce spolupracoval se společností CIBER, což je přední systémový integrátor pro potravinářský a nápojový průmysl.

„Jsme nadšeni z nových funkcí balíku Oracle JD Edwards EnterpriseOne 8.12,“ řekl viceprezident praxe společnosti CIBER pro Oracle Mike Dillon. „Spolupracujeme s výrobci potravin a nápojů již déle než deset let a za tu dobu jsme pro naše zákazníky vyvíjeli na zakázku podobné funkce. Nový software společnosti Oracle bude jediným špičkovým řešením ERP s takovou funkčností zabudovanou přímo v základním produktu. Zákazníci tak získají to nejlepší z obou světů – prvotřídní řešení ERP s vertikální specializací odpovídající jejich jedinečným potřebám.“

Globální výrobce nápojů Foster's Group se podílel na vývoji těchto modulů pro potravinářský a nápojový průmysl od okamžiku, kdy se na jejich návrhu a vývoji začalo pracovat ještě ve společnosti JD Edwards.

„ Se společností JD Edwards máme dlouholeté vztahy a odhodlání společnosti Oracle podporovat produkty JD Edwards v nás vyvolalo velice dobrý pocit,” uvedl ředitel IT ve společnosti Foster Ian Farnsworth. „Jakmile budou tyto tři nové moduly plně implementovány, umožní nám integrovat výrobu vína od zpracování vinných hroznů až po plnění lahví v jediném prostředí ERP.“

Cesta aplikací EnterpriseOne k Oracle Fusion
Zákazníci produktu JD Edwards EnterpriseOne mají nyní možnost využívat Oracle Technology Foundation – úzce integrovanou a ucelenou infrastrukturu založenou na prvotřídních technologiích Oracle Database a Oracle Fusion Middleware. Certifikace aplikací JD Edwards EnterpriseOne na platformě Oracle Fusion Middleware umožňuje organizacím využívat komponenty jako Oracle Containers for J2EE, Oracle BPEL Process Manager, Oracle Identity Management a Oracle Portal na podporu celých podnikových systémů včetně obchodních aplikací, aplikací vytvořených na zakázku a standardizovaných podnikových služeb. Zavedení technologií Oracle Fusion pomůže společnostem postupně přejít na budoucí technologie jejich vlastním tempem, přičemž změny budou moci vyřešit bez jakéhokoli narušení provozu.

JD Edwards EnterpriseOne umožňuje zákazníkům využívat nástroje, databázi a middleware Oracle, nebo nadále využívat dřívější investici do technologií partnerských dodavatelů. Nová verze podporuje současné a budoucí verze platforem IBM WebSphere 6.0, IBM Portal 5.1, Sun Solaris Unix 10, Redhat Linux 3.0 a i5/OS V5R4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).