Hlavní navigace

Oracle oznamuje novou generaci prostředí uživatelské interakce: Oracle WebCenter Suite

[Tisková zpráva] Nový produkt rodiny Oracle Fusion Middleware přinese pracovníkům s informacemi kontextovou, vícekanálovou interakci orientovanou na úkoly a zpřístupní v podnicích technologii Web 2.0

Sdílet

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 2. listopadu 2006 – Společnost Oracle oznámila uvedení na trh Oracle WebCenter Suite, nové součásti rodiny Oracle Fusion Middleware. Komponenta zvýší produktivitu informačních pracovníků tím, že jim poskytne jednotné kontextové uživatelské prostředí, v němž bude integrován celý soubor podnikových služeb. Toto jednotné prostředí bude uživatelům sloužit pro přístup k podnikovým aplikacím, strukturovanému a nestrukturovanému obsahu, analytickým nástrojům, vyhledávání podnikových informací, podnikovým procesům, komunikaci a ke službám spolupráce. Oracle WebCenter Suite přinese první prostředí uživatelské interakce, které zboří hranice mezi webovými portály, podnikovými aplikacemi a technologiemi Web 2.0 a umožní rychle vytvářet flexibilní, kontextově citlivé pracovní procesy. Pomocí tohoto produktu založeného na otevřených standardech budou zákazníci moci vyvíjet vlastní aplikace využívající technologie Web 2.0. Oracle WebCenter Suite se také stane výchozím uživatelským prostředím aplikací Oracle Fusion Applications.

„Pracovníci s informacemi potřebují snadno použitelné, na úkoly orientované a bohaté uživatelské rozhraní, jehož prostřednictvím budou moci přistupovat k informacím a podnikovým aplikacím, rychle provádět transakce v podnikových aplikacích, sdílet informace a spolupracovat s ostatními prostřednictvím nejrůznějších komunikačních kanálů (zasílání zpráv, VoIP a diskuzní skupiny) známých z desktopových a mobilních přístrojů,“ řekl Thomas Kurian, senior viceprezident společnosti Oracle pro Oracle Fusion Middleware. „Oracle WebCenter Suite tento problém řeší integrací javových portálových služeb, správy obsahu a integrace obsahu, integrací desktopového prostředí s aplikacemi, vyhledávání podnikových informací, komunikačních funkcí webu 2.0 a nástrojů ke spolupráci v jediném uživatelském prostředí. Vývojářům poskytuje rychlý a neriskantní způsob, jak vytvářet flexibilní, kontextově orientované pracovní procesy. Konkurenční produkty nabízejí omezené spektrum služeb, vyžadují nákladné poradenské služby, při nichž konzultanti provážou jejich jednotlivé součásti, navíc bývají založeny na uzavřených, proprietárních technologiích. Jedině Oracle WebCenter Suite poskytuje funkčně kvalitní uživatelské prostředí s celou sadou podnikových služeb, které jsou předem integrovány a jsou založeny na otevřených standardech.“

Oracle WebCenter poskytuje kontextově orientované aplikace
Oracle WebCenter Suite představuje další krok ve vývoji vyspělých prostředí interakce s uživatelem. Bude základem další generace kontextově orientovaných aplikací, které by měly výrazně zvýšit produktivitu uživatelů. Úkoly, při jejichž plnění v současnosti uživatel musí přecházet mezi několika různými aplikacemi a nástroji, jež o sobě navzájem nevědí a nesdílí obsah nebo kontext, mohou být pomocí produktu Oracle WebCenter Suite optimalizovány a automatizovány. Oracle WebCenter Suite řeší neefektivitu některých procesů, které nutí uživatele manuálně přepínat mezi různými úlohami, tím, že poskytuje potřebné informace a aplikace úzce integrované v kontextu každodenního pracovního procesu.

Oracle přináší Web 2.0 do podniku
Oracle WebCenter Suite je první prostředí, které poskytuje revoluční řešení implementace nových technologií Web 2.0 v podniku. Očekávání koncových uživatelů v současné organizaci je čím dál více ovlivňováno jejich zkušenostmi z veřejných webů, které nabízejí vysokou míru participace a personalizovaného nastavení. Oracle WebCenter Suite podporuje integraci služeb Web 2.0, jako jsou služby typu mashup, články wiki, VoIP, kanály RSS, diskuzní fóra a online publikování webového obsahu do strukturovaných aplikací, což vytváří produktivnější a dynamicky se rozvíjející pracovní prostředí pro jednotlivce a týmy. Podniky mohou díky Oracle WebCenter Suite začleňovat a synchronizovat na úlohy nebo informace orientované portlety Wweb 2.0 a vytvářet tak složené aplikace nazýváné „mashup.“

„Potřeba nového, interaktivního, na úlohách založeného podnikového pracovního prostředí je zjevná,“ řekla Sue Feldman, viceprezidentka výzkumu ve společnosti IDC. „IDC tomu říká ‚podnikový pracovní prostor. Oracle WebCenter Suite pomocí technologií webu 2.0 vytváří kontextově orientované interaktivní prostředí, jež podporuje střetávání lidí, procesů a informací napříč různými komunikačními kanály a zvyšuje produktivitu pracovníků s informacemi.“

Přehled produktu Oracle WebCenter Suite
Produkt Oracle WebCenter Suite, součást rodiny Oracle Fusion Middleware, je založen na servisně orientované architektuře (SOA), je za provozu rozšiřitelný a vychází z uznávaných standardů. Bude obsahovat šest hlavních komponent:

  • Oracle WebCenter Framework: kostra založená na technologiích Java Server Faces (JSF) a Oracle ADF, která umožňuje vývojářům začleňovat do aplikací JSF funkčně bohaté AJAX komponenty, portlety a obsah a vytvářet tak dynamické, kontextově orientované uživatelské prostředí. WebCenter Framework bude podporovat standardy integrace portálu a obsahu JSR 168, JSR 170 a WSRP 2.0 a bude spolupracovat se standardizovanými portály, jako je například Oracle Portal.
  • Oracle WebCenter Services: součásti Webu 2.0 k řízení obsahu, komunikaci a spolupráci, jako například Oracle Content Database, Oracle Secure Enterprise Search, služba VoIP založená na protokolu SIP, Instant Messaging, Presence Server, Discussion Forum a služba Wiki. Služby VoIP, které umožní zahájit volání klepnutím na příslušné tlačítko ve webové aplikaci, budou pro Oracle WebCenter Suite k dispozici jako volitelný doplněk.
  • Oracle WebCenter Studio: zpřístupní programátorům WebCenter Framework a WebCenter Services ve vývojovém prostředí Oracle JDeveloper.
  • Oracle WebCenter Anywhere: umožní uživatelům připojit se a pracovat tam, kde právě jsou, tím, že zpřístupní úlohy a služby na mobilních zařízeních a v desktopových aplikacích včetně aplikací Microsoft Office a Exchange.
  • Oracle WebCenter Composer: nástroj v prostředí prohlížeče pro vytváření a přizpůsobování uživatelských rozhraní aplikací, obchodních pravidel a zásad, uživatelských profilů, preferencí a podnikových procesů.
  • Oracle WebCenter Spaces: konfigurovatelné pracovní prostředí, v němž budou jednotlivci i skupiny moci efektivněji spolupracovat. Pomocí WebCenter Personal Spaces budou jednotlivci moci provádět strukturované a volně definované úkoly, organizovat si svou denní činnost a efektivněji spolupracovat s ostatními uživateli, zatímco WebCenter Group Spaces umožní skupinám jakékoli velikosti zkvalitnit komunikaci, realizaci distribuovaných pracovních procesů a sdílení informací.

„Protože Oracle WebCenter Suite nabídne komplexní sadu podnikových funkcí a umožní rychlou integraci s infrastrukturou Oracle a dalších dodavatelů, získají naši zákazníci jak okamžitý nárůst produktivity, tak dlouhodobou finanční úsporu,“ řekl Rahul B. Patel, viceprezident společnosti Oracle pro serverové technologie. „Konkurenční technologie jiných dodavatelů jsou podstatně dražší, jejich integrace trvá měsíce a obvykle jim chybí flexibilita a podpora standardů, kterou nabízí Oracle WebCenter.“

Ceny a dostupnost
Produkt Oracle WebCenter Suite bude licencován jako volitelný doplněk k Oracle Application Server Enterprise Edition za 50 000 dolarů na CPU. První verze tohoto produktu, Oracle WebCenter Suite 10g R3, bude obsahovat komponenty Oracle WebCenter Framework, Oracle WebCenter Services a Oracle WebCenter Studio, nabídne rychlé zasílání zpráv založené na protokolu SIP, online sledování přítomnosti, diskuze a služby wiki, vyhledávač Oracle Secure Enterprise Search a omezenou licenci na Oracle Content Database. Jeho všeobecná dostupnost je plánována ještě na kalendářní rok 2006. Součásti Oracle WebCenter Composer a Oracle WebCenter Spaces budou k dispozici v další verzi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).