Hlavní navigace

Oracle oznamuje nový program pro partnery zaměřené na malé a střední podniky

[Tisková zpráva] Noví partneři mohou prodávat produkty Oracle za výrazně výhodnějších podmínek

Sdílet

READING, 28. února 2006 – Noví partneři společnosti Oracle v regionu Evropy, Afriky a Středního Východu získají další významné výhody. Společnost Oracle totiž oznámila spuštění programu Oracle PartnerNetwork QuickStart Plus, který umožní partnerským firmám prodávat produkty řady Standard Edition za výrazně výhodnějších podmínek než doposud. Iniciativa je určena pro nové prodejce s přidanou hodnotou (VAR) a nezávislé dodavatele softwaru (ISV), kteří chtějí prodávat produkty Oracle Database a Oracle Application Server Standard Edition One a Standard Edition.

Oracle v rámci dlouhodobé strategie pro trh malých a středních podniků v regionu EMEA využívá výhradně nepřímý model prodeje. Jeho specializované obchodní jednotky pro tento segment se zabývají vyhledáváním a oslovováním firem ISV a VAR, jež dodávají řešení malým a středním podnikům. Program QuickStart Plus pomůže společnosti Oracle rozšířit základnu partnerů, kteří se soustředí na dodávání řešení a služeb pro rozsáhlý a rychle rostoucí trh SME.

OPN QuickStart Plus staví na úspěchu programu OPN QuickStart, k němuž se od jeho zahájení v září 2004 připojilo více než 400 nových partnerů. OPN QuickStart umožňuje prodejcům nabízet produkty řady Standard Edition One, které jsou určeny pro malé a střední firmy. Nová iniciativa OPN QuickStart Plus rozšiřuje jeho dosah o dodavatele IT řešení, kteří chtějí prodávat také produkty Standard Edition pro středně velké podniky. Oracle má v plánu během šesti měsíců získat prostřednictvím programu OPN QuickStart Plus 500 nových partnerů.

Partneři přihlášeni k programu OPN QuickStart mohou využívat řadu výhod na podporu rozvoje podnikání. Příkladem může být třeba plnohodnotný přístup do středisek OPN Competency Center, přístup k technologickým školením, obchodním a marketingovým materiálům, sadám nástrojů pro vývojáře, přístup do elektronické knihovny Oracle University či slevy na registrační poplatky za kurzy Oracle University.

Za roční poplatek 255 eur získají členové programu OPN QuickStart Plus možnost využívat řadu dalších prostředků včetně úvodního semináře pro trh SME, obchodního školení pro SME, programu pobídek pro obchodníky (podle dostupnosti), účasti v místních obchodních kampaních, rozšířené podpory pro migraci a migračních nástrojů pro výrobce softwaru.

Společnost Oracle je tím pravým technologickým partnerem pro oslovování menších a středních firem. Na vývoj produktů pro tuto část trhu totiž vynakládá obrovské úsilí i množství prostředků,“ uvedl Ian Cowley, ředitel společnosti Answer Solutions, nezávislého dodavatele softwaru Oracle. „Firma Oracle nedodává partnerům jen samotné produkty, nabízí také odbornou znalost a marketingovou podporu. To je přesně to, co menší podniky potřebují, ale nemohou si to mnohdy dovolit,“ dodal. „Ve společnosti Oracle nám záleží na tom, aby náš partnerský program trvale přinášel optimální hodnotu,“ řekla Penny Philpot, senior ředitelka Oracle Alliances & Channels. „Uvedením programu OPN QuickStart Plus poskytujeme prodejcům a dodavatelům softwaru v regionu EMEA maximálně bezpečnou, škálovatelnou a cenově dostupnou technologii pro rychle rostoucí trh středně velkých firem.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).