Hlavní navigace

Oracle Portal 10g pomáhá státní správě

[Tisková zpráva] Státní rostlinolékařská správa využívá Oracle Portal

Sdílet

PRAHA, Česká republika, 21. března 2006 – Státní rostlinolékařská správa (SRS) zefektivňuje svou komunikaci uvnitř i vně organizace pomocí nového podnikového portálu. Jako technologickou platformu si vybrala řešení Oracle Portal 10g a k jeho implementaci zvolila společnost CCV, s.r.o., která má mnohaleté zkušenosti jak s portály, tak s technologií Oracle.

Řešení obsahuje obojí – internetovou prezentaci pro veřejnost (www.srs.cz) a intranetový portál pro zaměstnance organizace. Portál SRS je zároveň určen i k integraci všech informačních systémů používaných na SRS, což je 10 aplikací, jako jsou například poštovní server, spisová služba, personální systém či systém pro správu dokumentů. Oracle Portal je také efektivním řešením pro integraci se systémy, které jsou používány nebo připravovány i v dalších organizacích resortu zemědělství.

Nový firemní „elektronický rozcestník“ je uživatelsky nenáročný díky technologii Single Sign-On, která umožňuje přistupovat ke všem částem portálu a ke všem aplikacím prostřednictvím jediného přihlašovacího jména a hesla.

Portlety použité v portálu byly vyvíjeny buď v jazyce Java nebo v PL/SQL. Byly využity také některé portlety z katalogu portletů vyvinutých jinými vývojáři. K vyhledávání na portálu byla použita pokročilá technologie Ultra Search. „Portál nám umožnil integraci našich informačních systémů na všech úrovních, tj. na procesní, datové i organizační úrovni. Velkým přínosem je zvýšení informovanosti zaměstnanců, zajištění jednotného přístupu k aplikacím a možnost volby, jaké informace chce uživatel na portálu zobrazovat,“ uvedl Petr Kiss, vedoucí projektu v SRS.

„SRS se zaměřila na integraci procesů a informací napříč celou organizací,“ řekl Ing. František Bezděk ze společnosti CCV, s.r.o. „Hlavní cíl projektu, nová internetová prezentace, se stal logickým vyústěním procesní a informační analýzy organizace“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).