Hlavní navigace

Oracle rozšiřuje podporu otevřených standardů pro další generaci architektury orientované na služby

[Tisková zpráva] ORACLE OPENWORLD, San Francisco, 27. října 2006 – Společnost Oracle podporuje vývojáře a nabízí zákazníkům možnosti volby řešení postavených na otevřených a flexibilních prostředích. Právě proto nyní na trh uvádí rozšířenou podporu otevřených standardů pro vývoj, zavádění, správu a zabezpečení aplikací orientovaných na služby v řešení Oracle Fusion Middleware.

Sdílet

Oracle navazuje na svou více než 25letou historii v popředí vývoje otevřených standardů. V současné době je tak klíčovým přispěvatelem stovek nových technologických standardů, které souvisí s Javou, architekturou orientovanou na služby (SOA), WEB 2.0 a zabezpečením.

Dnes si čím dál více firem uvědomuje, že technologické standardy určované potřebami trhu přinášejí dodavatelům informačních technologií i jejich zákazníkům reálné výhody. Podporou otevřených technologických standardů v řešení Oracle Fusion Middleware pomáhá Oracle svým zákazníkům a partnerům zkracovat dobu vývoje aplikací, šetřit náklady na jejich údržbu, dosáhnout lepší součinnosti mezi systémy a efektivněji využívat stávající aplikace. To přispívá ke zvyšování hodnoty stávajících investic do IT a zabraňuje závislosti na jediném dodavateli. Oracle se u řešení Oracle Fusion Middleware podílí na definování, vývoji a prosazování nových otevřených standardů v následujících oblastech:

  • Vývoj Java aplikací další generace
  • Architektura orientovaná na služby a složené aplikace
  • Web 2.0, portály a podniková složená řešení „mashup“
  • Zabezpečení podnikových systémů a zabezpečení architektury orientované na služby
  • Řešení pro různá průmyslová odvětví

„Standardy jsou odjakživa stěžejní součástí produktové strategie společnosti Oracle, protože naši zákazníci usilují ve svých informačních prostředích o jednoduchost, možnost volby a interoperabilitu,“ řekl Thomas Kurian, senior viceprezident společnosti Oracle pro serverové technologie. „Řešení Oracle Fusion Middleware je postaveno na otevřených standardizovaných technologiích, které nabízejí zákazníkům možnost volby a vyšší produktivitu vývojářů.“

Oracle se podílí na činnosti více než 200 pracovních skupin a více než 100 standardi­začních organizací po celém světě. Zástupci společnosti figurují v představenstvech, ve výkonných a technických výborech, a to často na vedoucích pozicích, řady standardizačních orgánů: ANSI, DMTF, GS1, HR-XML, INCITS, JCP, OAG, OASIS, OGC, OGF, OMA, OSGI, W3C, WS-I. Další informace o podpoře společnosti Oracle pro otevřené standardy najdete na následujícím webu: http://www.ora­cle.com/techno­logy/tech/stan­dards/STAGE:so­a.html