Hlavní navigace

Oracle uvádí Oracle Business Intelligence 11g

[Tisková zpráva] Nová verze integruje relační a OLAP analýzy, také přináší nové možnosti v oblasti podnikového výkaznictví, výsledkových karet, vizualizací a spolupráce.

Sdílet

Praha – 27. července 2010 – Společnost Oracle uvedla na trh Oracle Business Intelligence 11g, nejucelenější, dokonale integrovanou a vysoce škálovatelnou sadu produktů business intelligence pro zákazníky, kteří potřebují získat lepší přehled o chodu firmy a lépe sladit operace.

Nová verze jako jediný produkt na trhu poskytuje jednotné prostředí pro přístup a analýzu dat nacházejících se v relačních, OLAP a XML zdrojích dat. Obohacuje komfort koncového uživatele o novou integrovanou aplikaci na tvorbu výsledkových karet a také inovace v oblasti podnikového výkaznictví, vizualizací, vyhledávání a spolupráce. Díky hlubší integraci s produktem Oracle Enterprise Manager 11g a dalšími součástmi middlewaru Oracle Fusion poskytuje vyšší výkon, škálovatelnost a zabezpečení.

Nejúplnější a nejlépe integrovaná základna business intelligence
Rozšířením možností společného modelu podnikových informací (Common Enterprise Information Model) se z produktu Oracle Business Intelligence 11g stalo první řešení, které na společné technologické základně sjednocuje relační OLAP (R-OLAP), multidimenzionální OLAP (M-OLAP) a podnikové výkaznictví.

Rozšířené možnosti analýz OLAP umožňují uživatelům pracovat ve společném rozhraní s hierarchickými daty uloženými v Oracle Essbase a v oblíbených relačních datových zdrojích.

Nový, integrovaný editor grafického návrhu výkazů umožňuje podnikovým uživatelům publikovat jak interaktivní webové výkazy, tak kvalitně formátované produkční výkazy.

Nedílnou součástí produktu Oracle Business Intelligence 11g je nová aplikace Oracle Scorecard and Strategy Management, která pomůže jednotlivcům sledovat metriky a klíčové ukazatele výkonnosti (KPI) související se strategií a cíli organizace.

Zdokonalené, na úkoly orientované uživatelské rozhraní nabízí komplexní řadu nových interaktivních grafů a dotazů včetně možností vizualizace map přímo propojených s prostorovými daty. Poskytuje tak koncovým uživatelům bohatší, intuitivnější zkušenost.

Jedinečná a inovativní funkce Action Framework uzavírá cyklus mezi vhledem a akcí. Umožňuje uživatelům přímo z panelu zahájit akci, například podnikový proces nebo webovou službu.

Koncoví uživatelé jsou informováni o výjimkách a událostech, mohou své postřehy v reálném čase sdílet a diskutovat o nich, poznámky a vlákna diskuzí mohou ukládat pomocí zabudovaných notifikačních vlastností a integrace s produktem Oracle WebCenter Suite 11g.

Nová integrace s aplikací Oracle Secure Enterprise Search umožňuje příležitostným uživatelům rychle a snadno nalézt relevantní výkazy, pohledy a metriky v rámci výkazů, přičemž jsou respektovány přístupové a bezpečnostní parametry definované v Oracle Business Intelligence 11g.

Přidání produktu Oracle Hyperion Financial Management jako podporovaného zdroje dat a vylepšená podpora Oracle Essbase rozšiřuje integraci se systémem Oracle Enterprise Performance Management (EPM).

Oracle Business Intelligence 11g je technická základna systému Oracle EPM a také aplikací Oracle BI – kompletních, přednastavených analytických řešení pro aplikace Oracle i jiných dodavatelů včetně SAP.

Zjednodušená správa systému, vyšší výkon a škálovatelnost
Díky hluboké integraci s produktem Oracle Enterprise Manager 11g je Oracle Business Intelligence 11g jediná základna BI, která umožňuje systémovým administrátorům spravovat a sledovat výkon BI ve stejném prostředí, ve kterém spravují celý informační systém.

Oracle Business Intelligence 11g se svými integrovanými službami řízení systému umožňuje správcům rychle konfigurovat, testovat, zavádět, monitorovat a instalovat opravy. Je tak zajištěna nepřetržitá dostupnost s vynikajícím zabezpečením, škálovatelností a výkonem zpracování dotazů.

Zdokonalený Common Enterprise Information Model umožňuje vysoce výkonné zpracování federovaných dotazů proti stovkám zdrojů dat v relačních, OLAP a XML formátech.

Zákazníci dřívějších verzí Oracle Business Intelligence mohou na tuto novou verzi upgradovat rychle a snadno bez vlivu na existující výkazy nebo nutnosti migrace metadat.

„Oracle Business Intelligence 11g nabízí celé spektrum funkcí business intelligence včetně podnikového výkaznictví, výsledkových karet, panelů, ad hoc dotazů, OLAP analýz, vyhledávání a účinné spolupráce – a to na integrované technologické základně,“ řekl Paul Rodwick, viceprezident produktového managementu Oracle Business Intelligence. „Novou verzi lze snadno implementovat pro potřeby oddělení, přitom poskytuje bezkonkurenční výkon a škálovatelnost pro největší a nejnáročnější celopodnikové implementace.“

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).