Hlavní navigace

Orchestr poprvé přijímal hudebníky z celého světa na dálku

[Tisková zpráva] Desítky hodin cestování nahradila patnáctiminutová návštěva Cisco TelePresence

Sdílet

Londýn, Velká Británie, 10. března 2009 – Moderní technologie přinášejí stále nové možnosti. Například symfonický orchestr, který přijímá nové členy prostřednictvím zkoušek hudebního talentu, už nepotřebuje, aby na ně uchazeči chodili osobně. Na příkladu to ukázal mezinárodní symfonicky orchestr Southbank Sinfonia (SbS), v kterém hrají mladí profesionálové z celého světa. Jako první na světě přijímal nové členy na dálku prostřednictvím technologie Cisco TelePresence, která umožnila otestovat hudební talenty z několika zemí světa bez nutnosti cestování.

„Tento projekt byl světovou premiérou a slibuje podstatnou změnu způsobu, jakým orchestry získávají nové hráče. Tradiční proces výběru omezuje výběr zkoušejících i zájemců jen na ty, kdo se mohou v jednu chvíli dostavit na jedno místo, proto neustále hledáme nové cesty, jak používat nové technologie k odstraňování těchto bariér,“ řekl Justin Leek, ředitel orchestru Southbank Sinfonia.

Přijímací zkoušky prostřednictvím technologie Cisco TelePresence umožnily účast nejtalentovanějších mladých hráčů z Glasgowu, Madridu, New Yorku a Aucklandu. Ti absolvovali před zkoušejícími patnáctiminutovou přijímací zkoušku, aniž by museli opustit svá domovská města. Zatímco zkoušející seděli v centrále společnosti BT v centru Londýna, hudebníci se s nimi „scházeli“ na dálku prostřednictvím technologie Cisco TelePresence.

„Šlo o první případ zkoušky, při které jsme byli se zkoušejícími od sebe vzdáleni stovky kilometrů. Kvalita přenosu byla ale tak dobrá, že jsem brzy zapomněla na vzdálenost, která nás dělí. Navíc mi odpadly veškeré časové i finanční starosti spojené s cestováním,“ popsala přijímací zkoušky hráčka na violu Charlotte Dykes.

Vysokou kvalitu přenosu zajistila technologie pro spolupráci na dálku Cisco TelePresence, která využívá širokopásmového prostorového videa s vysokým rozlišením a kvalitním zvukem. Jde o řešení pro pořádání virtuálních setkání na dálku, které vytváří dojem, že všichni účastníci sedí u jednoho stolu v jedné místnosti a komunikují spolu tváří v tvář. Komunikace přitom funguje takřka s nulovou mírou zpoždění. Každá gesta a výrazy účastníků jsou tedy bezprostředně vidět, ať již jednání probíhá na vzdálenost několika kilometrů nebo celých časových pásem.

„Naši zákazníci často používají Cisco TelePresence ke zrychlení svého rozhodování, snižování cestovních nákladů a získávání nových zaměstnanců, ale toto je první případ využití této technologie zároveň pro praktické zkoušky a personální rozhovory,“ řekl Phil Smith, viceprezident společnosti Cisco a generální ředitel pro Velkou Británii a Irsko.

Zkoušky do orchestru, který má celkem 32 členů, se konaly celý jeden týden, během něhož si zkoušející vyslechli více než 140 potenciálních nových členů. Zkoušejícími byli Simon Over, spoluzakladatel a hudební ředitel orchestru Southbank Sinfonia, Katharine Verney, programová ředitelka Southbank Sinfonia a David Carstairs z britské Royal Opera House.

O Cisco Systems
Cisco je největším světovým poskytovatelem řešení v oblasti přenosu dat, hlasu a obrazu a v oblasti drátových a bezdrátových sítí. Mezi řešení společnosti patří například nástroje pro týmovou spolupráci a obchodní jednání na dálku typu TelePresence nebo WebEx, kompletní řešení pro firemní komunikace, zařízení a aplikace pro multimédia, datové sklady a řada dalších. Prostřednictvím divize Linksys nabízí i produkty určené pro domácnosti. V současné době Cisco zaměstnává po celém světě více než 63 tisíc lidí. Téměř veškerý provoz Internetu je směrován produkty Cisco Systems.

Více informací na http://www.cis­co.com.