Hlavní navigace

Herci Ordinace v růžové zahradě 2 slavili jubilejní 150. pokračování

[Tisková zpráva] Zítra, tedy 26. listopadu 2009, se na obrazovkách TV Nova divákům představí již 150. jubilejní pokračování seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 nazvané „Umělé dýchání, prosím!“ Co do počtu odvysílaných dílů jde o další rekord, který si Ordinace v růžové zahradě 2 na své konto připíše. Toto jubileum oslavili nejen herci, ale také tvůrci seriálu.

Sdílet

Praha 25. listopadu 2009 – Příchod nové doktorky Moniky Mandlové způsobí v kamenické nemocnici velký rozruch. Především Magda nástup nové kolegyně nese s nelibostí, má dojem, že jí chce sebrat místo na slunci na plastice i v soukromí a má do jisté míry pravdu. Čestmír se ale Moničiným návrhům ubrání. Dalibor trpí tím, že mu Zdena zdánlivě dala šanci, ale zatím to tak moc nevypadá.

Když Zdena navrhne nevšední rande – bojovku, kterým by mohli začít nanovo, souhlasí. Po několika peripetiích si padnou do náruče. Jindřich chce pozvat Vendulku o Vánocích na horskou chatu. Vendulka ale zjistí, že Jindřichova firma odbyla stavbu stacionáře pro postižené děti, a Jindřich se musí hodně snažit, aby si to u ní vyžehlil. Marek zmizí a Pavla je zoufalá, že opět utekl. Pusenský ho najde, jak se snaží pomoct Matymu Povýšilovi, který se bojí jít domů, protože jeho otec se vrátil z vazby. Maty zůstává provizorně s Markem a Pavlou u Vladimíra. Když Adam po návratu ze stáže zjistí, že se Veverka zamilovala do Davida, málem se s ním popere a jde se opít do baru u Čerta. Tam ho sbalí Monika a vezme ho k sobě na pokoj. Ukáže se ale, že jde pouze o kolegiální výpomoc, protože Adam nemá kde spát.

Od začátku roku 2009 průměrně sledovalo seriál Ordinace v růžové zahradě 2 ve věkové kategorii starších patnácti let 2 061000 diváků (share 50,12 %). Ve věkové kategorii 15–54 share představoval 55,37 %. Nejsilnější skupinu diváků, kteří sledují Ordinaci v růžové zahradě 2, představují ženy ve věkové kategorii 15–24 let, zde průměrný share činí od začátku roku 2009 65,98 %.

Rekordní sledovanosti dosáhl díl odvysílaný 23.6.2009 ve věkové kategorii starších 15 let a to 2 499 000 diváků (share 62,58 %). Rekordní sledovanost tento díl zaznamenal i mezi diváky věkové kategorie 15–54 let, kdy share činil 66,43 %.