Hlavní navigace

Ordinace s Ulicí budou tančit na plese, kde odstartují kampaň na podporu dárcovství kostní dřeně

[Tisková zpráva] První jarní den přivítají společně herecké tváře a tvůrci seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 v neděli na pražském Žofíně. S pozvanými hosty si zatančí na výjimečném jarním plesu s názvem Ordinace tančí s Ulicí, kde se oba seriály ohlédnou zpátky na své mnoholeté působení na českém televizním trhu a připomenou si své neoddiskutovatelné úspěchy u televizních diváků. Především se ale týmy obou seriálů připojí k podpoře druhé vlny kampaně na podporu dárcovství kostní dřeně, která bude symbolicky odstartována právě ve společnosti seriálových „doktorů“ a uličních „sousedů“.

Sdílet

Praha, 18. března 2011 – Večer plný vřelosti, přátelské atmosféry, překvapivých momentů a symbolického vítání jara proběhne v neděli 20. března od 20 hodin na pražském Žofíně, kde se uskuteční historicky první slavnostní ples dvou seriálových pilířů TV Nova s názvem Ordinace tančí s Ulicí. V průběhu galavečera si hosté společně připomenou klíčové okamžiky mnoholetého úspěšného působení obou seriálů na českém televizním trhu.

A nebyla by to Ulice ani Ordinace, kdyby její tváře nepředvedly něco skutečně originálního. Proto se někteří herci a herečky představí tentokrát v netradičních rolích a své kolegy a hosty překvapí originálním vystoupením. Na pódiu se představí Tereza Bebarová, Petr Rychlý, Pavla Tomicová, Saša Minajev, Hana Maciuchová, Ivana Jirešová, Ben Cristovao a Sandra Nováková. Večerem provedou herec Petr Rychlý, představitel doktora Čestmíra Mázla z Ordinace v růžové zahradě 2, a jeho půvabná herecká kolegyně Tereza Bebarová, jež ztvárňuje postavu Světlany Nyklové v denním seriálu Ulice.

Během večera dále vystoupí Boom Band Jiřího Dvořáka, Miro Žbirka, skupina G-Point Hunters, mladá talentovaná operní zpěvačka Patricia Janečková či nejlepší stepaři z Tanečního studia Andrea. Součástí hudebního programu bude mimo jiné i slavnostní premiéra klipu z nové pohádky režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, která pochází z dílny produkční společnosti MediaPro Pictures a jejímž hlavním partnerem je televize Nova. Plesoví hosté uslyší ústřední pohádkovou píseň v podání finalistky Česko Slovenské SuperStar Moniky Bagárové.

Program slavnostního večera, který pořádá TV Nova ve spolupráci se společností MediaPro Pictures, bude živě přenášet internetový portál Doma.cz.

Výjimečnost jarního plesu podtrhne symbolické odstartování druhé vlny kampaně TV Nova na podporu dárcovství kostní dřeně. Spolupráce TV Nova prostřednictvím Nadace Nova a českého národního registru kostní dřeně započala již v roce 2002, kdy největší česká televize odvysílala charitativní spoty na podporu dárcovství, v nichž se do registru přihlásili významné tváře tehdejší Novy jako např. Karel Voříšek, Pavlína Danková, Karla Mráčková, Václav Tittelbach, Lenka Hornová a další. Za dva měsíce po spuštění první vlny kampaně se tehdy do registru přihlásilo na pět tisíc dobrovolníků. Běžné číslo přitom bylo dva tisíce dárců za rok! „První vlna kampaně na podporu dárcovství kostní dřeně, kterou televize Nova před lety realizovala, znamenala mimořádný nárůst dárců. Přesto ale stále máme velké rezervy. Na rozdíl od Německa, kde je členem registru dárců každý dvacátý Němec, je to v Česku každý dvoustý Čech. Do budoucna bychom se chtěli v procentu populace našim německým sousedům přibližovat a pevně věříme, že podpora TV Nova nám v tom výrazně pomůže,“ říká MUDr. Vladimír Koza, ředitel ČNRDD, který v úvodu galavečera hostům registr v krátkosti představí.

„Televize Nova ráda využila svojí sílu nejsledovanější televize k podpoře dárcovství kostní dřeně v rámci první vlny kampaně v roce 2002 a se stejným nadšením a stejným smyslem pro pomoc tam, kde je to potřeba, se pouštíme do druhé vlny podpory, která bude probíhat na televizní obrazovce, ale i mimo ni, při registracích přímo v budově Novy nebo v ateliérech,“ říká k aktivitě TV Nova ředitelka marketingu Miloslava Nováková.

V průběhu slavnostního nedělního večera budou hosté moci získat podrobné informace o registru dárců kostní dřeně u pracovníků registru a budou mít také možnost se u nich nechat rovnou do registru přihlásit.

Aktivity spojené s registrací dobrovolných dárců kostní dřeně budou samozřejmě probíhat i po skončení jarního plesu. Do ateliérů v Hostivaři, kde se seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 natáčejí, stejně tak i do budovy TV Nova na Barrandově, budou vysláni pracovníci registru, u nichž se dobrovolníci z řad moderátorů, herců, štábů a dalších zaměstnanců budou moci registrovat přímo na místě. Podporovat informovanost o registru dárců kostní dřeně bude TV Nova prostřednictvím obrazovky.

Více o jarním plese Ordinace tančí s Ulicí na www.doma.cz