Hlavní navigace

ORGANIZAČNÍ ZMĚNY V SYMFONICKÉM ORCHESTRU ČESKÉHO ROZHLASU

[Tisková zpráva] S platností od 1. května 2010 bude v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu (SOČR) provedena organizační změna.

Sdílet

Ta se dotýká zejména systému řízení tohoto tělesa. V rámci organizačních změn byl převeden post šéfdirigenta a dirigenta ze zaměstnaneckého poměru na vztah upravený uměleckou smlouvu tak, jak je běžné u většiny evropských orchestrů. Umělecké smlouvy v této souvislosti byly nabídnuty stávajícímu šéfdirigentu Vladimíru Válkovi a dirigentu Janu Kučerovi.

Nový Statut orchestru, který 1. května vchází v platnost, upravuje výrazným způsobem působnost Umělecké rady tohoto tělesa.

Stávající ředitel orchestru Jan Simon bude pověřen funkcí intendanta, který se stává zároveň členem Programové rady ČRo. Jeho účast v Programové radě bude deklarací výrazného podílu SOČRu na tvorbě programu ČRo ve formě studiových nahrávek a záznamů koncertů. Tato činnost zůstává hlavním posláním orchestru. Tyto nahrávky jsou a budou i nadále využívány ve vysílání stanic Českého rozhlasu a zároveň tvoří nedílnou součást nabídky ČRo v rámci EBU (European Broadcasting Union).

Vedle této základní činnosti se SOČR bude i nadále věnovat koncertní činnosti v rámci své abonentní řady v pražském Rudolfinu a vystupování pro externí pořadatele v tuzemsku i zahraničí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).