Hlavní navigace

Oscarové filmy v listopadu na Primě

[Tisková zpráva] Čtyři soboty – čtyři filmy! V měsíci listopadu chystá Televize Prima pro své diváky skutečné filmové lahůdky. Čtyři sobotní večery za sebou budou patřit čtyřem titulům, které byly oceněny Oscarem. Nenechte si ujít filmy Ray, Gladiátor, Titanic a Návrat do Cold Mountain na Primě!

Sdílet

Ray, USA 2004
Vysílání: so 1. 11. 08, 20.00 hod
Režie: Taylor Hackfordh
Hrají: Jamie Foxx, Kerry Washingtonová, Clifton Powell, Aunjanue Ellisová a další

Jamie Foxx v oscarové roli hraje slavného amerického černošského zpěváka, pianisty a skladatele, Raye Charlese. Ray oslepl v sedmi letech a nese si i další traumatizující vzpomínku. Jeho mladší bratr se mu před očima utopil. Ray se cítí vinen, má fobii z vody a tento zážitek, spolu s dalšími faktory, ho také později přivede ke drogám. Hraje skvěle na piano a dokonale zpívá, volně se inspiruje černošskými gospely. Tvrdě bojoval a dostal se dál, než kdo považoval za možné. Sláva a s ní spojený způsob života si však i u Raye vybírá svou daň.

Gladiátor, USA 2000
Vysílání: so 8. 11. 08, 20.00 hod
Režie: Ridley Scott
Hrají: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsenová, Olicer Reed a další.

Russell Crowe jako neohrožený bojovník, který se v touze po pomstě za vraždu své ženy a syna, se nebojí postavit ani krutému římskému císaři. Generál Maximus, který pro římského císaře Marca Aurelia vedl mnoho vítězných bitev, se po císařově smrti stává nepohodlným a je v tichosti odsouzen k smrti. Poté, co je vyvražděna i jeho rodina, se stává otrokem a později gladiátorem. Americko-anglický historický velkofilm.

Titanic, USA 1997
Vysílání: so 15. 11. 08, 20.00 hod.
Režie: James Cameron.
Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winsletová, Billy Zane, Kathy Batesová, Bill Paxton a další

Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když Titanic vyplouval na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou – až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila v děsivý a tragický boj o záchranu.

Návrat do Cold Mountain, USA 2003
Vysílání: so 22. 11. 08, 20.00 hod.
Režie:Anthony Minghella
Hrají: Jude Law, Nicole Kidmanová, Renée Zellwegerová, Natalie Portmanová a další

Muži z Cold Mountain v Severní Karolíně se rozhodli připojit k vojsku konfederace v právě začínající občanské válce. I Ada (Nicole Kidmanová) se musí rozloučit se svým přítelem Inmanem (Jud Law). Jak se boje protahují, dopisy zůstávají bez odpovědi a množí se pochybnosti. Zraněný voják Konfederace Inman se ze strachu o bezpečí své milované Ady vrací válkou zpustošeným Jihem zpět na její farmu na Cold Mountain.

Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lovců lidí a nachází nenadálé spojence i nebezpečné nepřátele. Stejným utrpením prochází také kdysi bezstarostná Ada, která je donucena chránit za pomoci nedůtklivé tulačky Ruby farmu svého otce před útoky zdivočelých obyvatel země. Čím blíže se k sobě Inman a Ada dostávají, tím spletitějším se stává jejich společný příběh o touze po domově, míru a lásce uprostřed pekla občanské války.