Hlavní navigace

Oslavujeme 20 let Dechovkové hitparády

[Tisková zpráva] (Český rozhlas Dvojka, 11. 10. 2011) Dechovková hitparáda Českého rozhlasu, která nemá svým žánrovým zaměřením a nepřetržitou délkou vysílání ve světě obdoby, má 20. narozeniny. Oslavíme je 15. října v pražské Tesla Areně na koncertu Zlaté trumpety aneb Dechovková hitparáda.

Sdílet

Český rozhlas Dvojka, Svaz malých dechovek ČR a Folklorní sdružení ČR jsou vyhlašovateli akce Zlaté trumpety aneb Dechovková hitparáda, která oslaví úspěšný rozhlasový pořad jedinečnou podívanou plnou příjemných překvapení, na které zazní stovka úspěšných písniček české lidovky a dechovky v podání Vejvodovy kapely a Mistříňanky. Hlavním hostem programu bude Ústřední hudba Armády České republiky, která na ploše arény předvede svůj prestižní show-program. Dalším hlavním hostem bude kapela Moravanka, která letos slaví 40 let, podobně jako její zakladatel Jan Slabák své 70. narozeniny. Připravena je řada překvapení: např. královna české dechovky Zorka Kohoutová přijede k pódiu historickým automobilem, vyrobeným před 80 lety a herec, muzikant a moderátor Josef Zíma přispěchá v kočáře taženém koňským spřežením. Odehraje se i pokus o největší počet tanečníků „pod jednou střechou“, k vidění bude největší dechový nástroj na světě – basová tuba, vyrobená v Amati Kraslice. Program obohatí vystoupení stovek mažoretek z celé České republiky, včetně mažoretek „babiček“ a „husarů“ – „mažoreťáků“. Další informace jsou na www.zlatetrum­pety.cz.

Vybrané části záznamu postupně odvysílá Český rozhlas Dvojka v pořadech Ta naše písnička v době od 8. listopadu. Právě ten den totiž v roce 1991 poprvé zazněla na vlnách stanice Praha znělka Zlatými trumpetami oslavované Dechovkové hitparády.

Více na dvojka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).