Hlavní navigace

OSLAVY 20 LET RADIA VRCHOLÍ KONCERTEM U.N.K.L.E.

[Tisková zpráva] Jedním z vrcholů oslav 20. narozenin Radia 1 bude koncert skupiny spjaté s frekvencí 91,9 FM od začátku její existence – britských U.N.K.L.E. Kapela v čele s charismatickým leaderem Jamesem Lavellem v Praze vystoupí 25. března v KC Vltavská v rámci speciálního vydání hudebního konceptu Conference. U.N.K.L.E. budou předskakovat další dlouholeté opory vysílání Radia 1 - Ohm Square a Kubátko. Po U.N.K.L.E. pak vystoupí The Tchendos.

Sdílet

Vystoupení kapel doplní DJové z řad moderátorů Radia 1: po Tchendos předvedou DJ battle zástupci tří „generací DJs“ Radia 1: Josef Sedloň zastupující starou gardu, Dan Cooley jako střední generace a nejmladší líheň moderátorů bude reprezentovat Pierre Urban. V chill outu se pak můžete těšit na společné vystoupení Jirky Šteffla a Babe LN a po U.N.K.L.E. pak Stanzima a Nitrouse.

Domácí zástupci Ohm Square, The Tchendos a Kubátko jsou s Radiem 1 pevně spjati, a proto si chystají koncertní sety složené především ze skladeb známých z jeho vysílání. „Je to dobrý nápad, dát dohromady původní sestavu Ohm Square a zahrát si na narozeninách Radia 1,“ říká zpěvačka Charlie One, aktuálně polovina Ohm Square (druhou tvoří Honza Čechtický). V KC Vltavská s nimi výjimečně vystoupí i jejich dřívější „parťáci“ – Honza Kleník a Dušan Only One.

Také The Tchendos s nadšením přijali pozvání a pilně zkouší. „Mimo jiné zahrajeme novou verzi Pár nápadů, ale taky nové věci, alespoň pro ty, co nás ještě na živo neslyšeli," prozradil Dany. Mnoho let existující kapela v KC Vltavská odehraje teprve třetí koncert, do loňské premiéry v Mlékojedech vystupovali The Tchendos pouze jako DJs. Ještě před Tchendos vystoupí jeden z jejich zakladatelů DJ Ottoman.

Poslední do sestavy „live acts“ je čerstvý držitel Anděla Kubátko, drumandbassový talent z labelu Quazi Delict. Jeho nadání si všimli i akademici jinak zatuchlé hudební ankety Anděl, kteří letos sošku poslali do Kubátkova producentského studia za album Vzduchoplavec. „Na narozeninách Radia 1 zahraju z něj i z první desky Should I Run,“ slibuje Kubátko.

Blahopřát budou Radiu 1 také britští U.N.K.L.E. Ti od svého počátku kombinují elektroniku s prvky hip hopu a downtempa. Základ skupiny tvoří duo James Lavelle a Richard File, které na každém albu doprovází slavní hosté. Na jejich první desce Psyence Fiction, která přinesla singl Rabbit In Your Headlights, se podíleli mimo jiné geniální DJ Shadow, Richard Ashcroft z The Verve, Mike D z Beastie Boys, Kool G. Rap, Jason Newsted z Metalliky nebo Thom Yorke z Radiohead.

Druhé album Never, Never, Land vyšlo v roce 2003. James Lavelle na něj přizval například Iana Browna, Joshe Homme (Queens of the Stone Age), Roberta Del Naja aka 3D (Massive Attack) nebo Garyho Manny „Mani“ Mounfielda (Primal Scream). Na třetí album War Stories si fanoušci U.N.K.L.E. museli počkat čtyři roky Zatím poslední deska Where Did The Night Fall vyšla loni v květnu a skupina si na ní dokonce pohrála i s oldskool punkem, který jako by z oka vypadl třeba Dead Kennedys. James Lavelle se zpěvákem Gavinem Clarkem na albu začali pracovat už v létě 2008 na turné po Austrálii, ale točili ho téměř dva roky. K protinožcům se U.N.K.L.E. chystají i letos v létě. Ale až poté, co odehrají pět koncertů v Evropě, z toho jeden v Praze, jediný ve střední Evropě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).