Hlavní navigace

Osobní certifikáty v roce 2003 zdarma

[Tisková zpráva]

Sdílet

Osobní certifikáty v roce 2003 ZDARMA

(Brno, 17. 12. 2002) – Certifikační autorita Czechia, s. r. o., provozovatel stejnojmenného projektu pro poskytování certifikačních služeb pro fyzické i právnické osoby na adrese www.caczechia.cz, přichází s velmi zajímavou nabídkou týkající se elektronického podpisu.

Certifikační autorita Czechia doposud jako jediná nabízela vystavení plnohodnotného osobního certifikátu pro elektronický podpis zdarma. Tato výhodná nabídka platila do konce roku 2002 a jediným omezením bylo zkrácení doby platnosti certifikátu na 6 měsíců. Vzhledem k nízké informovanosti veřejnosti o možnostech využití elektronického podpisu s digitálním certifikátem v praxi, bylo rozhodnuto o prodloužení bezplatného vydávání certifikátů po celý rok 2003. Současně s tím dochází i k prodloužení doby platnosti certifikátu na 12 měsíců. Nabídka samozřejmě platí i pro osobní certifikáty následné k certifikátům již vystaveným.

Použití elektronického podpisu má také svá úskalí. Jedním z nich je hrozba prozrazení soukromého klíče. Proto je třeba klást důraz na jeho bezpečnost. Certifikační autorita Czechia jako jediná certifikační autorita v České republice do své standardní nabídky zahrnula bezpečné úložiště pro soukromý klíč založených na technologii USB tokenů. Rozhodnutí padlo na tokeny iKey od společnosti Rainbow Technologies, jejichž výhradním dovozcem do ČR je společnost Askon International s. r. o. Je možné si vybrat z několika různých typů tokenů, od základních paměťových modelů až po nejnovější model iKey 2032 s čipem, který umožňuje šifru s délkou klíče 2048 bitů.

Tato zařízení jsou moderní alternativou k čipovým kartám. Váš digitální podpis nebo certifikáty pro internetovou banku jsou v tokenu iKey bezpečně uloženy a jsou snadno přenositelné. Díky připojení na USB port není potřeba používat speciální čtečku.