Hlavní navigace

Ostrov pokladů, nová filmová verze slavného příběhu na ČT1

[Tisková zpráva] V sobotu 26. února vysílá Jednička od 21:30 premiéru francouzského koprodukčního filmu Ostrov pokladů (2006). Tato dobrodružná, místy „drsná" pohádka byla natočena podle věčně inspirujícího stejnojmenného románu Roberta Louise Stevensona.

Sdílet

Hrají: Gérard Jugnot (John Silver), Alice Taglioniová (Evangeline Trelawneyová), Jean-Paul Rouve (doktor Livesey), Vincent Rottiers (Jim Hawkins), Michael Culkin (kapitán Smolett), Cyrille Eldin (Jason de Verpre) a další. Scénář Marciano Sion. Režie Alain Berbérian.

Poklad je ukrytý na opuštěném ostrově v Karibiku. Všichni ho chtějí najít. Především však krvežíznivý pirát s dřevěnou nohou bez lodě a smyslná baronka bez skrupulí, ale s lodí. K tomu ale potřebují odvážného, i když zasněného mladého muže s mapou, kterou si vtiskl do své děravé paměti. Jednoho slibného skvělého rána kolem roku 1700 vyplouvá tato chamtivá banda hledat své štěstí na zrádných březích Ostrova pokladů. Neboť jak se praví v úvodu filmu: „Peníze jsou jako vítr, když je nemáš – otročíš, když jich máš moc – tak s tebou zatočí."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).