Hlavní navigace

Osvětlení žižkovské věže

[Tisková zpráva] Dne 21. 10. 2005 bylo zahájeno digitální vysílání Českých radiokomunikací a při této příležitosti je speciálními efekty nasvícena žižkovská věž v Praze 3 jako symbol dobré nálady.

Sdílet

Žižkovská věž je osvětlena barevnými reflektory o celkovém výkonu 30 kW. V krátkých cyklech se střídá dvanáct barev a jejich odstínů a přechodů s efektními odrazy bílého brizantního světla. Iluminační osvětlení zajištuje dvanáct výbojkových světel Studio Due City Color. Barevné a zábleskové efekty jsou realizovány šesti automaticky ovládanými pohyblivými reflektory Martin Mac 600 a reflektorem s proměnlivou barevností a zaostřením Martin Exterior 600. Světelná show je řízena z programovacího pultu Avolites Pearl 2004.

Slavnostně osvětlenou Žižkovskou věž si můžete prohlédnout denně až do 21. 11. 2005 od soumraku do zavírací doby restaurace (cca 18:00 – 23:30) v Mahlerových sadech blízko stanice metra „A“ Jiřího z Poděbrad.

Světelnou show zajistila a řídí reklamní agentura J.IN s.r.o., která má v produkci společenských a kulturně zábavních akcí dlouhou praxi. Projekt technicky realizuje společnost T SERVIS, která je specialistou na osvětlení a ozvučení při slavnostních příležitostech.