Hlavní navigace

Otavské strojírny zlepšují výrobní procesy s řešením Infor

[Tisková zpráva] PRAHA – 16. června 2008 – Společnost Infor oznámila, že Otavské strojírny, a.s., strojírenský podnik zaměřený na oblast svařovaných konstrukcí, se rozhodly zavést řešení Infor ERP SyteLine s cílem zefektivnit oblast plánování výroby, řízení zakázek a nákupu. Řešení Infor ERP SyteLine je implementováno v rámci celého podniku firmou ITeuro, partnerem společnosti Infor.

Sdílet

Dříve Otavské strojírny tuto oblast řešily dílčími nespolupracujícími systémy, jejichž data nebyla sdílena v rámci celého výrobního cyklu. Systém Infor ERP SyteLine byl zvolen na základě výběrového řízení, jehož se zúčastnilo více než 15 společností. Jakmile bude řešení uvedeno do provozu, společnost Otavské strojírny očekává přínosy v oblasti plánování výroby, snížení zásob a zkrácení doby průchodu zakázky.

„Jako středně velká společnost jsme potřebovali takové ERP řešení, které by nám umožnilo spolupracovat s našimi zákazníky a dodavateli efektivněji,“ řekl Ing. Stanislav Archleb, generální ředitel společnosti Otavské strojírny, a.s. „Rozhodli jsme implementovat Infor ERP SyteLine, protože jeho funkcionalita splňuje specifické potřeby diskrétních výrobců a do budoucna umožní splnit požadavky postavené na našem aktuálním růstu a změnách na trhu.“

„Zvyšující se konkurence nutí české výrobce zkracovat dodací lhůty a to znamená přesně synchronizovat nabídkové a poptávkové procesy. Otavské strojírny jsou typickým představitelem strojírenského podniku na českém trhu, který se posledních několik let velmi dynamicky rozvíjí,“ řekl Václav Jakoubek, generální ředitel společnosti Infor Česká republika. „Obchodně specifické funkcionality Infor ERP SyteLine poskytují těmto podnikům obchodní nástroje podporující rychlejší a přesnější výrobu, prodej a zákaznické služby.“

Infor ERP SyteLine je řešení umožňující výrobním společnostem sladit nabídku s poptávkou a podporuje jejich obchodní a provozní výzvy. Infor ERP SyteLine je dynamické ERP řešení zaměřující se na potřeby výrobních společností, od konstrukce až po řízení zakázek, přičemž je postaveno na technologické platformě Microsoft.NET. Dovoluje podnikům zvyšovat spokojenost svých zákazníků, plánovat a rozvrhovat jednotlivé zakázky, rychleji a přesněji predikovat, minimalizovat chyby vyplývající z manuálních procesů, dodávat zakázky včas a redukovat úroveň zásob či naopak eliminovat jejich nedostatek.

Otavské strojírny, a.s. mají 50-ti letou tradici ve strojírenské výrobě, montáži a opravách se zákazníky mj. v Německu, Velké Británii a Španělsku. Zaměstnávají přes 200 pracovníků a spolupracují s celou řadou subdodavatelů. K výrobnímu programu patří svařované konstrukce, výroby bagrových lžic a dalších komponent pro stavební a zemědělskou techniku, kovovýroba a zakázkové svařování, a montáž konstrukčních cel­ků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).