Hlavní navigace

Otázky Václava Moravce sledovalo v neděli 1 milion 138 tisíc diváků

[Tisková zpráva] V neděli 29. 3. 2009 dosáhla zpravodajské stanice ČT24 nejvyšší celodenní sledovanost v tomto roce - 3 miliony 959 tisíc diváků. Velkou měrou se o to zasloužil pořad Otázky Václava Moravce s premiérem v demisi Mirkem Topolánkem a předsedou nejsilnější opoziční strany Jiřím Paroubkem.

Sdílet

Aktuální politická situace po vyslovení nedůvěry vládě byla hlavním tématem nedělních Otázek Václava Moravce, vysílaných 29. března od 12:00 hod. na ČT1 a ČT24 a od 13:02 hod. na ČT24. Pozvání do studia na Kavčí hory přijal premiér v demisi a předseda ODS Mirek Topolánek a prostřednictvím telemostu odpovídal na otázky moderátora předseda ČSSD Jiří Paroubek. Diskuse zasáhla (počet diváků, kteří pořad sledovali alespoň tři minuty kontinuálně) 1 milion 138 tisíc dospělých diváků.

Otázky Václava Moravce na programu ČT1 sledovalo 627 tisíc diváků, což představuje 7,1 % a podíl na publiku 27,58 %. Souběžně pořad vysílal i zpravodajský kanál ČT24, kde si tuto politickou diskusi nenechalo ujít 66 tisíc diváků.

Pořad pokračoval pod názvem Otázky Václava Moravce 2. část na ČT24 a vidělo jej 136 tisíc dospělých diváků, při sledovanosti 2,3 % a podílu na publiku 9,01 %. Václav Moravec v něm s hosty, náměstkem vicepremiéra pro evropské záležitosti Markem Morou, hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem a Radkem Špicarem ze Svazu průmyslu a obchodu, hovořil také o ekonomických tématech a s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem a prezidentem (bývalým) Exekutorské komory Jurajem Podkonickým o problémech Exekutorské komory.

Zároveň s dobrým výsledkem Otázek Václava Moravce na ČT24 lze konstatovat i nárůst denní průměrné sledovanosti zpravodajského kanálu ČT24. Z hlediska zásahu (3 miliony 959 tisíc diváků) jde o nejlepší výsledek od počátku roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).