Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 4. listopadu 2007

[Tisková zpráva] V neděli 4. 11. 2007 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce promluví o své kauze Jiří Čunek.

Sdílet

První část diskuzního pořadu vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 – v neděli 4. listopadu od 12.00 do 13.00 hodin. Pozvání Václava Moravce přijal předseda strany KDU-ČSL, odstupující místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek. Tématem rozhovoru se stane jeho politická budoucnost, úniky informací do médií a situace v KDU-ČSL.

Hlavní hosté druhé části pořadu, místopředseda ODS, ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas a předseda KSČM a místopředseda PS PČR Vojtěch Filip, a první místopředseda KDU-ČSL Roman Línek, předsedkyně poslaneckého klubu Strany zelených Kateřina Jacques a nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká budou debatovat o aktuální politické situaci – kauze Čunek, o stabilitě vládní koalice a personální situaci ve vládě, ale také o zneužívání sociálních dávek, nutnosti legislativních změn a o změnách v zákoně o sociálních službách. Diskuzi budou vést též o otevírání pracovního trhu EU, o „zelených kartách“ pro cizince, zpřísnění podmínek pro žadatele o trvalý pobyt a dále o reformě veřejných financí, reformě sociální a důchodové. Mluvit se dále bude o volbě prezidenta a o protikandidátech Václava Klause a jejich podpoře. Hosté se rovněž vyjádří k pochodu extrémistů pražskou židovskou čtvrtí. Diskutovat se budou také o dalších aktuálních tématech, jako například o zasedání Republikové rady Strany zelených.

Debata z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce, vysílaných na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Situace v rezortu, úniky informací, spolupráce policejních vyšetřovatelů a státních zástupců budou tématy diskuse Václava Moravce s nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou v závěrečné části pořadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).