Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 2. září 2007

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 2. září na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS) a předseda poslaneckého klubu a stínový ministr zemědělství Michal Hašek (ČSSD) budou spolu s prezidentem Agrární komory Janem Velebou, ředitelem Potravinářské komory ČR Miroslavem Kobernou a prezidentem Českého svazu malých nezávislých pivovarů Jiřím Fuskem diskutovat na tato témata: reforma veřejných financí a její vliv na zemědělství a potravinářství, zdražování potravin, stav českého pivovarnictví, privatizace Budvaru a biopaliva.

Sdílet

Řeč bude také o regulaci podnikání obchodních řetězců, nákupu státní půdy a pozemků a přípravě na předsednictví EU v souvislosti s evropskou zemědělskou politikou. Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude debata z první hodiny pokračovat.

Hosty další části pořadu budou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Dana Kuchtová (místopředsedkyně Strany zelených), Roman Kumpošt bývalý prezident organizačního výboru MS v klasickém lyžování a František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství. Pozvána byla i současná prezidentka organizačního výboru MS Kateřina Neumannová. Diskutovat budou o stavu příprav MS v klasickém lyžování v roce 2009 v Liberci, o školské reformě a vlivu reformy veřejných financí na školství, vědu, tělovýchovu. Václav Moravec se zeptá také na rozpočtovou situaci a stávkovou pohotovost odborářů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).