Hlavní navigace

Otázky Václava Moravce - mimořádné vydání z Kábulu – neděle 2. listopadu

[Tisková zpráva] Mimořádné vydání diskusního pořadu Otázky Václava Moravce z hlavního města Afghánistánu Kábulu sledujte v neděli 2. listopadu na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin. O současné situaci v Aghánistánu a v celém regionu, o české vojenské přítomnosti v něm a o dalších aktuálních otázkách budou debatovat V. Parkanová, generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer, L. Zaorálek, V. Picek, P. Lipka, V. Pecha a další hosté.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 2. listopadu 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), místopředseda PS PČR a stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), náčelník generálního štábu Armády ČR Vlastimil Picek, generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer, zástupci afghánské vlády, místní správy a armády, velitel českého vojenského kontingentu Pavel Lipka, vedoucí provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Lógar Václav Pecha a další hosté budou hovořit o současné situaci v Aghánistánu a v celém regionu a jejich diskuse přinese divákům pohled a prognózu vývoje očima zástupců afghánské vlády, místní správy, vedení NATO a českých armádních a politických činitelů. Debata se také zaměří na českou vojenskou přítomnost v oblasti, vybavenost a zabezpečení mužstva i na plánované zvýšení počtu vojáků a jeho důvody a úkoly. Hosté budou s Václavem Moravcem diskutovat i o praktické činnosti civilního rekonstrukčního týmu, o českých vojenských zahraničních misích, jejich koncepci a finančním zabezpečení. Diskuze se nevyhne ani vlivu světové finanční krize na aktivity NATO a české armády, umístění americké radarové jednotky v ČR a zařazení do bezpečnostního systému NATO.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.