Hlavní navigace

Otec s dcerou v Cestách domů

[Tisková zpráva] Dcera Pavla Soukupa Patricie se potatila. Nejenže se vydala v jeho stopách a věnuje se herectví, ale dokonce si s ním zahraje v seriálu Cesty domů. Jeho dceru.

Sdílet

Otec Pavel Soukup s dcerou Patricií se tak před televizní kamerou potkají úplně poprvé. A rovnou v rolích otce a dcery. Sedmnáctiletá Patricie bude hrát o něco mladší – patnáctiletou dceru Pavlínku, o jejíž existenci seriálový otec Robert Vejnar neměl ani tušení. Život cynického policejního kapitána tak nejdřív obrátila vzhůru nohama hospodská Bety (Veronika Jeníková) a teď mu do něj za velmi dramatických okolností vtrhne ještě dcera.

Patricie se do Cest domů nedostala díky žádné protekci. „Před časem jsem dělala konkurz na jinou postavu, ale nevybrali mě. Po delší době se mi ozvali s novou nabídkou a tentokrát to vyšlo,“ říká. Patricie studuje druhým rokem konzervatoř a už se sice objevila v epizodní roličce v seriálu Vyprávěj a účinkovala i v pořadech Kufr nebo Zlatíčka, ale role v Cestách domů je její první větší seriálovou příležitostí. „V hereckém prostředí jsem vyrůstala. Už jako sedmiměsíční jsem dabovala řvoucí miminko v seriálu Pohotovost a průběžně se dabování věnuju pořád. Dabuje i moje mladší sestra – desetiletá Pamela. Rodiče mě od studia konzervatoře zrazovali, ale já si ho nakonec vydupala. O herectví kdysi uvažoval i náš starší brácha Pavel. V osmé třídě ho ale zaujala výtvarná výchova a teď se věnuje grafice, studuje na UMPRUM,“ říká Patricie. Geny šikovná dcera zdědila i po mamince – herečce Isabele, která vede baletní školičku.

Jaký byl první natáčecí den otce s dcerou? „Byla jsem nervózní z nového prostředí i lidí, které jsem neznala. A nervózní i z toho, abych něco nezkazila a tátovi neudělala ostudu. Byl to zvláštní pocit stát s ním před kamerou. Jsem zvyklá na divadlo a divadelní herectví je trochu jiné. Proto režisér chtěl, ať říkám repliky naprosto přirozeně a do tečky, ať nehraju,“ líčila Patricie.

„Taky jsem byl nervózní. Žádné rady jsem Patricii nedával, zkušenost si musí získat sama. Vím, že je v dobrých rukou, protože od Jirky Adamce dostane dobrou školu. Takže díky natáčení nasbírá zkušenosti, které by ve škole nezískala,“ říkal Pavel Soukup.

Patricie Soukupová se v seriálu poprvé objeví v první polovině dubna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).