Hlavní navigace

OTEVŘOU SE DVEŘE ČESKÉHO ROZHLASU VE ZLÍNĚ

[Tisková zpráva] Český rozhlas Brno připravil další Den otevřených dveří ve zlínském studiu. Zájemcům o prohlídku vysílacího studia a setkání s redaktory se budova Českého rozhlasu Brno ve Zlíně na ulici Osvoboditelů otevře v sobotu 2. června od 9 hodin.

Sdílet

Zlínské studio Českého rozhlasu Brno sídlí ve vile J. A. Bati a návštěvníci Dne otevřených dveří se zde mohou setkat s oblíbenými moderátory a redaktory ze zlínského a brněnského studia. Mohou si s nimi a jejich hosty popovídat nebo být přítomni živému vysílání. Do vysílání je na tento den připraven pořad Apetýt Plus s redaktorkami Věrou Hotařovou a Helenou Simerskou, který tentokrát přesně vystihne svůj název a hosty obou redaktorek budou specialistka na studenou kuchyni pedagožka Marie Fojtů a známý pohankový mlynář z Kopané Zdeněk Šmajstrla. Hovořit budou o lásce ke své profesi a také přidají pár praktických rad a receptů. Součástí vysílání a Dne otevřených dveří bude zároveň ochutnávka specialit studené kuchyně i pohankových produktů.

Do polední talk show Rendez-vous s Marcelou si Marcela Antošová pozvala prezidenta Luhačovického divadelního festivalu herce Miloslava Mejzlíka, absolventa brněnské JAMU, který má za sebou účinkování na jevištích ve Zlíně, v Uherském Hradišti a v Brně. Nyní umělecky působí v Praze, hraje v Divadle na zábradlí, ale také v televizním seriálech (Rodinná pouta) a v létě jej čeká krásná práce v inscenaci Bouře na Letních shakespearovských slavnostech. Ve druhé hodině Rendez-vous s názvem Dvě a dva jsou čtyři můžete zažít překvapení, o které se postará celé osazenstvo zlínské redakce.

Před budovou rozhlasu bude od 10 do 12 hodin hrát dechová hudba Fryštácká Javořina se zpěvákem Karlem Hegnerem. Návštěvníky Dne otevřených dveří zlínského studia Českého rozhlasu Brno uvítá šéfredaktor Jaromír Ostrý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).