Hlavní navigace

Outsourcing v IT službách na vzestupu

[Tisková zpráva] Úspěšný obchodní rok 2007 zaznamenala společnost CoolPeople, která se specializuje na outsourcing v IT oblasti. Meziroční obrat vykazuje růst cca 1200%. Celkový obrat dosáhl 24, 3 mil Kč a také ostatní výsledky potvrzují neustálý trend růstu podniku.

Sdílet

Společnost CoolPeople se zabývá outsourcingem v oblasti IT, zaměřuje se na efektivní propojení poptávky po IT odbornících s jejich nabídkou. „Společnost CoolPeople byla založena právě proto, že jsme na trhu zaznamenávali trvalý nedostatek kvalitních IT pracovníků, jejich fluktuaci a velký převis poptávky po IT odbornících nad jejich nabídkou,“ říká majitel firmy Milan Čálek. „Dalším z impulsů k založení firmy byly poměrně vysoké náklady na vlastní zaměstnance, se kterými se musí potýkat firmy na českém trhu. V mnoha případech je pro ně přijatelnější pronájem služeb externího odborníka před najímáním nových zaměstnanců,“ dodává Čálek. Firma začala na trhu podnikat v roce 2006 a v poměrně krátkém období získala významné tuzemské i zahraniční zákazníky.

Nabízenými kapacitami jsou kmenoví zaměstnanci společnosti CoolPeople nebo zaměstnanci dlouhodobých obchodních partnerů. V současné době má firma CoolPeople k dispozici cca 250 spolupracu­jících IT expertů. Mezi nejčastěji poskytované profese patří zejména odborníci na vývoj software, analýzy, projektový management a administrace IT/IS.

Společnost CoolPeople má zastoupení v Praze a v Brně.