Hlavní navigace

Profesionální P2 technika Panasonic posiluje zpravodajský tým Rádia Svobodná Evropa

[Tisková zpráva] Praha, 16. prosince 2009 – Divize PBITS (Proffesional Broadcast and IT System) Panasonic Česká a Slovenská republika dodává Rádiu Svobodná Evropa profesionální P2 HD techniku pro pořizování a zpracování videa. Panasonic tak reaguje na aktuální technologické potřeby rádia, které začíná na svých internetových stránkách nabízet zpravodajství z celého světa také prostřednictvím video spotů, a rozšiřuje tak své klasické a celosvětově ceněné rozhlasové zpravodajství.

Sdílet

Na základě již předchozích pozitivních zkušeností s P2 produkty od společnosti Panasonic si redakce pro tento účel pořizuje kompletní vybavení založené na nejmodernější P2 technologii: kamery AG-HPX500E, AVCHD kamery AG-HMC151 a kompletní studiovou výbavu postavenou na P2 studiovém rekordéru AJ-HPS1500.

Hlavní výhodou profesionální řady Panasonic P2 HD je její spolehlivost a odolnost, prokazatelná i v náročných podmínkách. Záznam s vysokým HD rozlišením je možné pořizovat a ukládat bez rizika mechanického opotřebení, které je typické pro systémy s páskami, pevnými nebo optickými disky. Řada AVCHD kamer společnosti Panasonic přináší také výhody záznamu na bázi technologie MPEG-4. Záznam na SD/SDHC kartu umožňuje podobně jako technologie P2 rychlou a jednoduchou práci s vysokou spolehlivostí díky odolnosti vůči nárazům, vibracím a extrémním teplotám. Navíc P2 i SD/SDHC karty lze používat opakovaně a zaznamenávat na ně video jako digitální datové soubory. Obsah je následně možné uložit na vysokokapacitní pevné diskové jednotky (HDD).

Mezi významné benefity patří i snížení nákladů na údržbu, delší provozní životnost a okamžitý přístup k videozáznamům. Záznamový formát je univerzální a kompatibilní se všemi dosud používanými video formáty. P2 HD produkty tak nabízejí rychlou, jednoduchou a přesnou obsluhu, vysoce kvalitní obraz a maximální flexibilitu procesů zpracování záznamů. Výhodou je i snadný převod na nastupující média v souladu s budoucím vývojem technologií.

„Rozhodnutí Rádia Svobodná Evropa využívat produkty Panasonic P2 a AVCHD má pro společnost Panasonic velký význam. Věříme, že naše výbava bude reportérům pomáhat při jejich náročné práci a že svou kvalitou přispěje k zatraktivnění obsahu webových stránek," dodává Branislav Šimkanin, Country Manager Panasonic PBITS pro Českou a Slovenskou republiku.

O Panasonic Broadcast
Panasonic Broadcast & Television Systems Co. je přední dodavatel výrobků a systémů pro vysílání a profesionální video. Panasonic Broadcast je součástí Panasonic Corporation of North America. Tato společnost je severoamerickou centrálou Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. (NYSE: MC) z Japonska, centrem amerického marketingu, prodeje, služeb a výzkumu a vývoje. Více informací o produktech Panasonic Broadcast najdete na stránce www.panasonic­.com/broadcas­t.

O Rádiu Svobodná Evropa
RFE/RL je mezinárodní zpravodajská organizace, která vysílá zprávy a informace do zemí, kde je svobodný tisk oficiálně zakázaný nebo není dostatečně rozvinutý. RFE/RL poskytuje to, co místní obyvatelé nemají: necenzurované zprávy, vlivné diskuse a otevřená rokování. RFE/RL vysílá ve 28 jazycích do 20 zemí světa včetně Íránu, Afganistánu a Ruska. RFE/RL provozuje 19 lokálních poboček, pracuje zde 400 stálých novinářů a 750 spolupracov­níků, řadí se tak k největším zpravodajským organizacím na světě. Naši novináři stojí na předním místě v boji za svobodu médií a velmi často při výkonu svého povolání riskují. Více informací naleznete na www.rferl.org.