Hlavní navigace

PADAJÍCÍ KVĚTINÁČ

[Tisková zpráva] Lehká nadsázka i něžný humor – takový by měl být nový půlhodinový publicistický měsíčník PADAJÍCÍ KVĚTINÁČ z cyklu ÚHLY POHLEDU, mapující všední život u nás. Moderátorem je létající Otakáro Maria Schmidt (zvaný Štětináč, chytající váš květináč), který si občas přizve před kameru svého pejska Mufa.

Sdílet

„Padající květináč je v našem případě nějaký problém či společenský úkaz, který odněkud padá a my se na něj chceme podívat ještě dřív, než nám spadne na hlavu – maličko jej rozkrýt, prosvítit a prokouknout jej, nebo spíš zahrádkářskou terminologií rozrýt, pohnojit a zalít“ říká moderátor, který se rozhodl i svojí image přizpůsobit pořadu. A tak se není co divit, když se mu na hlavě občas ocitne cylindr, který tak trochu jako květináč vypadá a sako zbarví květiny. Účinkující, kteří budou moudře o problémech promlouvat, budou pomyslný „padlý květináč“ zalévat vědomostmi a moudry, takže možná časem něco i vyroste a možná i vykvete.

Cyklus Padající květináč je určený pro střední a starší generaci diváků. „V pořadu chceme mluvit o relativně známých a konkrétních problémech, událostech a jevech, které všichni známe: co nám neposkytuje tradiční medicína a co nám mohou nabídnout alternativní léčebné metody; kde se bere úspěch bulváru a proč milujeme celebrity nebo se chceme věnovat hospicům a důstojnému stáří a další. Jsou to témata, která nás všechny zajímají a my o nich chceme mluvit vážně a já bych jim měl dodat maličko humoru, chceme, aby se padající květináč s naší pomocí vznesl a vrátili zpět do otevřeného okna, kam patří a kterým se díváme do širého světa tak, jako v televizi“ říká Otakáro. Humor mu konečně není cizí, z jeho tvorby vzpomeňme na autorský celovečerní film Eliška má ráda divočinu. Jeho vidění světa vychází z okruhu divadla Sklep, kde 10 let působil, věnuje se průběžně, vedle dokumentaristiky, publicistice a z cyklických televizních pořadů moderoval a režíroval televizní pořady:

Prology-filmové lahůdkářství, hudební pořad Paskvil, Duchovní Otakárovu půlhodinku a dříve také zábavnou show Na vlastní nebezpečí apod. Ostatně každý asi třetí díl Padajícího květináče by měl sám režírovat. Duchovním otcem pořadu jsou Jiří Šimáček, Jan Gogola jr. a Marie Kučerová a vyrábí jej brněnské studio České televize.

  • cyklus Úhly pohledu – Padající květináč je měsíčník
  • doba trvání je dvacet osm minut
  • v každém díle vystoupí několik hostů s vyhraněnými názory a jeden se „zdravým rozumem“
  • moderátor klade za diváky chytré otázky

TV TIP
Úhly pohledu – Padající květináč
Vždy 23.05 – ČT1 – úterý a následující pondělí po půlnoci na Č2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).