Hlavní navigace

Padesátý pátý Silvestr ostravského televizního studia

[Tisková zpráva] Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Poslední den roku 1955 byl stejný jako řada jiných v té době, ale pro Ostravu a pro několik tehdejších televizních koncesionářů bylo toto datum klíčové. O půl osmé večer se totiž poprvé na obrazovkách objevila tvář moderátorky Evy Kunertové (později Mudrové), aby ohlásila první vysílání ostravské televize. Toto antré, které obstaral sled krátkých zábavných filmů propojených průvodním slovem herce Lubora Tokoše a vystoupením hudebního klauna, trvalo do 23:30 hodin. Od té doby až do dneška uplynulo 55 let.

Sdílet

Od prvního dne následujícího roku se živě vysílalo přímo z hošťálkovického vysílače. Nejprve byly pro severní Moravu vyčleněny vysílací časy ve dvou dnech v týdnu, později se Ostrava s charakteristickým logem, ve kterém nechyběl hornický kahan, hlásila pravidelně v rámci celotýdenního vysílacího schématu.

Podmínky v Ostravě se rychle měnily. Televize se přestěhovala do centra města a postupně si vybudovala vysoký kredit. Hovořilo se vždy s úctou o ostravské publicistické škole, televizní diváci vylidňovali ulice, když se vysílaly seriály a dramatika ostravské provenience, ve stínu těchto počinů nestála ani televizní zábava nebo tvorba pro děti a mládež. Postupně se profilovalo regionální zpravodajství.

Dnes je Televizní studio Ostrava neoddělitelnou součástí velké televizní rodiny s logem ČT. Ročně se odvysílá 2,5 tisíce hodin pořadů vyrobených v ostravských programových centrech. Vysoce hodnoceny jsou dokumenty a publicistické cykly, ročně vznikne několik televizních filmů, rozvíjíme seriálovou tvorbu i tradici hraných pohádek, na svém kontě má TS Ostrava i několik úspěšných distribučních filmů. Soutěžemi, dobrými nápady pro šikovné ruce a kvalitní muzikou oslovujeme děti i mládež nad patnáct let, nechybí ani zábava pro celou rodinu. Výrazně se uplatňuje zpravodajství, které se ke slovu hlásí v průběhu celého dne a chystá od nového roku zásadní zastoupení na stanici ČT24. Bez naší účasti by se neobešlo ani sportovní zpravodajství na ČT4.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Na Silvestra půl hodiny před půlnocí vstoupí tedy Televizní studio Ostrava do padesátého pátého roku své existence. Přejme této dámě v nejlepších letech do budoucna hodně dobrých let a úspěšných titulů, které ozdobí uznání kritiky i vavříny divácké spokojenosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).