Hlavní navigace

Referenční laboratoř PAML zpracovává data rychleji díky databázi InterSystems Caché

[Tisková zpráva] Česká republika, Praha – 22. října 2009 – Společnost InterSystems Corporation oznámila, že jedna z největších referenčních laboratoří ve Spojených státech, Providence Associates Medical Laboratories (PAML), spustila účetní systém nové generace, jehož základem je databáze InterSystems Caché®. Podle Sonnyho Varadana, vedoucího oddělení informatiky společnosti PAML, se již po několika týdnech provozu ukazují nesporné výrazné přednosti aplikace.

Sdílet

„Přechod od našeho původního systému ke Caché nám umožnil zredukovat čas potřebný ke zpracování měsíčních závěrek ze 47 hodin na 6 hodin, což je o 88 procent méně,“ uvedl S. Varadan. „Zpracování dat v nočních hodinách, které dříve trvalo asi 4 hodiny, je nyní hotové za méně než hodinu. A dotazy, jejichž zpracování během dne trvalo všude 6 až 8 hodin, jsou nyní zpracovávány v řádu minut.“

PAML patří mezi špičkové referenční laboratoře v USA a zajišťuje služby pro praktické lékaře, nemocnice, veřejnost, zaměstnavatele a další přidružené zdravotnické profesionály. Laboratoř PAML vytváří společné podniky s místními nemocnicemi a je v tomto ohledu uznávaným lídrem ve svém odvětví. Stěžejním trhem, kde společnost PAML nabízí celou řadu služeb, jsou státy Washington, Idaho, Montana, Oregon, Kalifornie, Utah a Aljaška.

Společnost InterSystems, světový lídr v poskytování softwaru pro propojenou zdravotní péči, vyvíjí a prodává inovativní databázové a integrační produkty a produkty zaměřené na podnikovou inteligenci (BI). Caché je v oblasti zdravotnictví přední databází, která umožňuje rychlý vývoj webových aplikací, obrovskou rychlost zpracování transakcí, velkou škálovatelnost a dotazování v reálném čase u transakčních dat.

Migrace jako prostředek podpory obchodního růstu
Podle Sonnyho Varadana o přechodu k databázi Caché rozhodla agresivní růstová strategie. „PAML nyní zpracovává faktury v hodnotě doslova milionů dolarů,“ říká Varadan. „V současnosti podporujeme 23 účetních středisek a právě se k nám připojily jako partneři další dvě nemocnice. Náš dřívější účetní systém byl celkově velmi pomalý a nemohl dosáhnout potřebného výkonu, který by odpovídal našemu růstu a poskytoval nám požadovanou stabilitu.“

Podrobná analýza ukázala, že Caché umožnila snadnou migraci dat s minimem rizika a krátkou křivkou učení. „Zásadní byl pro nás také vysoký výkon, stejně jako databázová architektura, která by umožnila průběžný rozvoj a pomohla nám docílit z 99,9 procent bezporuchového provozu,“ uvedl dále Varadan. „Během jednoho víkendu jsme konvertovali 500 aplikačních programů a vše probíhalo velmi snadno. Vlastně už nyní se potvrzuje, že naše podnikatelské rozhodnutí a volba technologie byly z hlediska návratnosti investic správné,“ shrnuje Varadan. „Náš úspěch s Caché znamená, že můžeme pokračovat ve vyjednávání s novými nemocnicemi a vytvářet další společné podniky, aniž bychom si museli dělat starosti s kapacitou a výkonem našeho systému,“ uzavírá Varadan. „Společnost InterSystems nás dokonale připravila na další růst, přičemž nebylo nutné nijak slevit z kvality ani efektivity.“

„Prakticky každého vedoucího oddělení informatiky ve zdravotnictví, který se snaží vylepšit hospodářský výsledek své organizace, bude zajímat, jak laboratoř PAML dokázala tak rychle vyčíslit návratnost investic do technologií,“ řekl Paul Grabscheid, viceprezident společnosti InterSystems pro strategické plánování. „V současném náročném ekonomickém prostředí je měřitelná návratnost investic nejen žádoucí – je pro úspěch IT nezbytná.“

O společnosti InterSystems
InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 21 zemích. InterSystems dodává inovativní produkty, které umožňují rychlý vývoj, implementaci a integraci podnikových aplikací. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj, která obohacuje aplikace o nové funkce a umožňuje jejich propojení. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů.

InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací najdete na InterSystems.com.

O laboratoři PAML
Providence Associates Medical Laboratories (PAML), pobočka neziskového sdružení Providence Health and Services, sídlí ve městě Spokane v americkém státě Washington. PAML provozuje nejmodernější referenční laboratoř s komplexními službami a zajišťuje činnost dalších laboratoří v celé západní části Spojených států. PAML vytváří sdružení nemocnic a laboratoří a je v této oblasti uznávaným národním lídrem. PAML je spoluzakladatelem integrované sítě místních laboratoří PacLab Laboratories, které poskytují laboratorní služby v Seattlu a západní části státu Washington, a je společníkem v řadě dalších podniků sdružujících laboratoře, např. v Tri-Cities Laboratory ve středním Washingtonu, v Treasure Valley Laboratory v Boise ve státě Idaho, v Alpha Medical Laboratory v Coeur d’Alene ve státě Idaho a v MountainStar Clinical Laboratories v Salt Lake City ve státě Utah. Více informací najdete na www.paml.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).