Hlavní navigace

Panasonic odstartoval výrobu 3D plazem v ČR

[Tisková zpráva] Nové 3D televizory Panasonic se budou pro celou Evropu vyrábět v Plzni!

Sdílet

Praha, 3. května 2010 – Společnost Panasonic zahájila v České republice sériovou výrobu 3D plazmových televizorů P50VT20. Tyto televizory bude vyrábět a exportovat na celý evropský trh továrna Panasonic AVC Networks Czech v západočeské Plzni. Ta je v současné době vůbec největší Panasonic továrnou na výrobu televizorů na světě.*

Na sérii P50VT20 s úhlopříčkou 127 cm naváže v nejbližší době i výroba série P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm, která bude na trh uvedena v červnu. V následujících měsících je pak plánováno rozšíření výrobkové řady 3D televizorů, ve všech případech se bude jednat o televizory plazmové. Na vývoj 3D plazem nikoli LCD televizorů se společnost Panasonic zaměřila, protože mnohem kvalitněji zobrazují 3D obsah ve Full HD rozlišení 1080p. Snímková Sekvenční technologie, kterou využívají, reprodukuje zvlášť Full HD snímky pro pravé a levé oko s frekvencí 60 snímků za sekundu (pro každé oko). Aktivní závěrkové brýle pak synchronizovaně otevírají pravé a levé zorné pole brýlí v závislosti na televizním signálu. Výsledkem je homogenní 3D zobrazení v plném vysokém rozlišení s rychlou odezvou a hlavně bez přeslechů. Tuto technologii vyvinul Panasonic pro 3D plazmu. Stejnou technologii ale využívají pro nejlepší možnou kvalitu 3D obrazu i kinosály a multiplexy po celém světě.

Sestavu Panasonic domácího 3D kina doplňuje nový 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300, který kvalitou obrazu a zvuku splňuje i nejpřísnější měřítka hollywoodských tvůrců. O věrné zobrazení barev a jemnou tonální gradaci obrazu se stará špičkový videoprocesor UniPhier LSI, jenž disponuje dostatečným výkonem pro bezchybné zobrazení hloubky prostoru i v rozlišení 1 920×1 080. Pro přenos 3D signálu je k dispozici HDMI výstup verze 1.4.

Plazmový Full HD 3D televizor Panasonic TX-P50VT20 bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 61 995 Kč včetně páru 3D brýlí s aktivní synchronizací. Doporučená cena 3D Full HD Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BDT300 je 15 995 Kč.

Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.
Plzeňská továrna Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. (zkratka PAVCCZ) patří do rodiny společnosti Panasonic se sídlem v Ósace a v současné době je nevětší továrnou na výrobu televizorů Panasonic na světě. Společnost PAVCCZ byla založena dne 13. března 1996 a 1. dubna 1997 byla zahájena výroba vakuových televizorů. V roce 1999 bylo ve společnosti založeno Oddělení výzkumu a vývoje (R&D). Na základě vývoje poptávky zákazníků společnost modifikovala od dubna roku 2004 svůj výrobní program a zahájila výrobu LCD a PDP televizorů. Přechod na tyto populární televizory přinesl společnosti další růst prodejů. 98% veškeré produkce je určeno na vývoz do všech zemí Evropy a Ruska.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).