Hlavní navigace

Panasonic Toughbook CF-U1 – nový standard odolnosti notebooků

[Tisková zpráva] První ultra-mobilní počítač (UMPC) vybavený úsporným procesorem Intel Atom, uzpůsobený k použití v terénu

Sdílet

Praha, 14. října 2008 – Panasonic uvádí nový model ultrapřenosných počítačů Toughbook s typovým označením CF-U1, který vyniká extrémní odolností a výdrží baterie díky použitému úspornému procesoru Intel Atom. Na rozdíl od většiny konkurenčních přístrojů v této třídě disponuje nový Toughbook plně funkčním operačním systémem Windows XP nebo Windows Vista. Miniaturní počítač váží 1060 gramů a je osazen 5.6palcovým dotykovým displejem, který je jasně čitelný i za ostrého slunce. Přístroj nabízí pracovníkům v terénu okamžitý přístup k informacím a aplikacím v reálném čase, čímž napomáhá k vyšší efektivitě práce, zvyšuje informační přesnost a umožňuje činit strategická rozhodnutí v terénu. Díky tomu může fungovat jako plnohodnotná alternativa konvenčních handheldů.

Lehký a odolný přístroj pro mobilní aplikace
Notebook CF-U1 je optimálně vybaven pro provoz mobilních aplikací, jak ostatně dosvědčuje jeho certifikace MIL-STD-810F. Přístroj bez újmy přežije pád z výšky až 120 centimetrů. Rovněž je vodotěsný a odolný vůči prachu v souladu s normou IP54 a lze jej používat v teplotách od –20 do +60 stupňů Celsia. To vše při zachování miniaturních rozměrů 151×184×57mm a váze pouhých 1060 gramů dělá z modelu CF-U1 optimální zařízení svého druhu v třídě extrémně odolných a ultra kompaktních notebooků.

I elektronika použitá v CF-U1 byla technologicky optimalizována pro mobilní použití. Počítač se především vyznačuje nepřekonatelnou kombinací nejmenšího a nejúspornějšího procesoru Intel Atom s frekvencí 1.33 MHz, SSD disku o kapacitě 16 nebo 32 GB a 1 GB RAM vnitřní paměti.

„Procesor Intel Atom nabízí vysoký výkon při velice nízké spotřebě. Přitom je počítač plně kompatibilní se standardy PC a umožňuje uživateli pohodlnou a příjemnou práci s internetem,“ prohlásil viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Ultra Mobility Group Anand Chandrasekher. „Úsporné technologie vyvíjené společností Intel v kombinaci s širokými zkušenostmi společnosti Panasonic v oblasti odolných notebooků poskytnou mobilním pracovníkům možnost podstatně vyšší produktivity a zároveň IT manažerům umožní snížit celkové pořizovací náklady vybavení.“

Panasonic vyrábí vysoce odolné přenosné počítače s výjimečnou flexibilitou, což dokazuje právě model CF-U1, který je vybaven baterií o kapacitě plných 9 hodin provozu. Mobilní pracovníci tak mohou toto zařízení používat po celý den, aniž by bylo nutné jej dobíjet.

Jak optimálně skloubit práci v kanceláři a v terénu
Při vývoji kladla společnost Panasonic zvláštní důraz na široké spektrum komunikačních funkcí a kompatibilitu. Model CF-U1 Toughbook je vybaven WLAN a standardem Bluetooth, ovšem dokoupit lze i rozhraní pro GPS a tím pádem zajistit optimální konektivitu mezi terénními pracovníky a sítí mateřské firmy. Narozdíl od většiny handheldů a PDA se speciálními operačními systémy a omezenou kompatibilitou s desktopovými aplikacemi, CF-U1 je plně kompatibilní s operačními systémy Windows XP nebo Windows Vista a podporuje všechny standardní desktopové aplikace. Jinými slovy, pro synchronizaci aplikací s firemními systémy není třeba instalovat další software, díky čemuž se výrazně ušetří čas a eliminuje se nutnost dalšího vývoje softwaru a nákladů na úpravu. To vše v konečném důsledku přispívá k efektivnějšímu fungování firmy, zvyšuje přesnost informací a umožňuje efektivní rozhodování přímo v terénu.

Integrovaná technologie Intel Atom zajišťuje i přístup k internetu, a to prostřednictvím podpory sítí WLAN v souladu s protokolem IEEE 802.11 a/b/g. V oblastech, kde nejsou sítě WLAN k dispozici, je možné se připojit k širokopásmovým sítím přes integrovaný modul HSDPA.

Možnost úpravy funkcí a vyšší uživatelské pohodlí
CF-U1 nabízí svým uživatelům řadu rozhraní a příslušenství, kterými lze počítač dokonale upravit pro komplexní využití jak v terénu, tak v kanceláři. K dispozici je uživatelům GPS, jedno či dvojrozměrná čtečka čárových kódů, technologie RFID, 2Mpx fotoaparát, kamera, či čtečka otisků prstů. Stejně tak se uživatel může rozhodnout mezi numerickou a alfanumerickou klávesnicí, integrována jsou též rozhraní USB 2.0 nebo sloty pro karty SD/SDHC a SIM. Periferní zařízení lze připojovat bezdrátově přes Bluetooth 2.0. Dále je uživatelům k dispozici mini replikátor portů se čtečkou smart karet, LAN, sériový port, čtečka magnetických karet a kolébka s dobíječkou pro rozšířenou baterii.

Model CF-U1 se vyznačuje výrazným ergonomickým designem a díky němu se pohodlně používá i po dlouhou dobu: po stranách zařízení jsou protiskluzové podložky, o něž lze opřít palce, zatímco pásek zabraňuje přílišnému namáhání zápěstí. Povrch přístroje je řešen tak, že uživateli při psaní nesjedou ruce z klávesnice; klávesy mají tvar listu a jsou rozloženy diagonálně, takže klávesnice je dostatečně prostorná, což zabraňuje překlepům, a to i při psaní v rukavicích. Velkým přínosem pro uživatelské pohodlí je 5.6palcový dotykový displej, díky kterému lze přístroj velice pohodlně ovládat perem. Obsah zobrazující se na displeji lze zvětšovat či zmenšovat, přičemž k jeho procházení mohou uživatelé využít integrovaných kláves pro rolování.

CF-U1 je již na českém trhu v prodeji za doporučenou MOC od 48.000,–Kč. Další detaily o řadě Panasonic Toughbook lze nalézt na adrese http://www.tou­ghbook.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).