Hlavní navigace

Pandemický webový portál s novým návrhem od KAKTUS Software

[Tisková zpráva] Praha, 10. prosince 2009 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila dokončení vývoje internetové prezentace pro Ministerstvo zdravotnictví, které provozuje webový portál věnující se pandemii chřipky H1N1 (http://pandemie.mzcr.cz/) postavený nad technologií SharePoint.

Sdílet

Pandemický portál poskytuje informace o průběhu výskytu chřipkových onemocnění na území České republiky, rovněž monitoruje celoroční výskyt akutních respiračních onemocnění, s cílem poskytnout dostatek informací o prevenci a léčbě chřipkových onemocnění. Webové stránky jsou rozděleny na informace pro veřejnost, odborníky a veřejnou správu týkající se dané problematiky.

Internetové stránky jsou kromě stávajících informací a členění doplněny o informační servis, dále byla přidána funkce tzv. zpravodajského kanálu RSS, který umožňuje odebírat aktuality vydávané Ministerstvem zdravotnictví. Webová prezentace byla navržena pro přístup z jakéhokoliv prohlížeče.

Celý webový portál je postaven na redakčním systému WebPublisher 2009 vyvinutém společností KAKTUS Software a postaveného nad technologii SharePoint. Tento redakční systém kromě snadné správy portálu umožňuje mimo jiné vytváření zpravodajů, anket, dotazníků, zadávání pracovních nabídek a dalších funkcí a nástrojů.

O Ministerstvu zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví je ústředním orgánem státní správy pro zdravotní péči a ochranu veřejného zdraví. Pandemický webový portál je provozován Ministerstvem zdravotnictví, více informací o něm lze nalézt na http://pandemi­e.mzcr.cz/.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).