Hlavní navigace

Paprička.cz - víc než album, víc než galerie!

[Tisková zpráva] Dnes 12. 4. 2010 byl spuštěn nový projekt na sdílení fotek. Neklade si za cíl způsobit revoluci v této oblasti, ale chce být více přátelský a komunitní než ostatní české služby.

Sdílet

Paprička nevyžaduje registraci a umožňuje vkládat fotky i anonymně. V anonymním režimu zakládá album, který je možné pojmenovat a uložit do něj až 50 obrázků najednou. Uživatel může nastavit heslo pro jeho smazání a neztrácí tak kontrolu nad uloženým obsahem. Po registraci získají uživatelé dobře zapamatovatelnou adresu ve tvaru uzivatel.papric­ka.cz a přívětivou administraci pro správu celé galerie. Maximum obrázků na jedno album je 200. Počet alb a ani prostor pro obrázky není omezen.

Všechny obrázky se ukládají v maximálním rozlišení až 1600×1200 px, resp. 1200×1600px, což zaručuje dostatečnou kvalitu pro tisk fotografií o rozměru 15×10cm. Nabízí také unikátní funkci zálohování alba do ZIP archivu pro stažení.

Komentáře i od neregistrovaných uživatelů jsou samozřejmostí, administrace nabízí autorům galerií nastavení pro zamezení případným nevhodným komentářům. Komentáře mají 4 režimy: povolené, zakázané, moderované a pouze pro registrované a pro prohlížení obrázků je možné zvolit ze 3 režimů: klasický, fullscreenový a také doplňkový statický bez javascriptu.

Autor projektu Pavel Soldán dodává: „Paprička.cz nebyla založena s vizí, aby způsobila revoluci, chci nabídnout další možnost a jiný pohled.“

Proč Paprička?
Paprička.cz splňuje původní záměr autora – může být sladká nebo pálivá, ostrá i příjemné chuti. Stejně jako rozmanité galerie uživatelů.

O projektech
Pavel Soldán provozuje mj. oblíbenou poradnu Poraďte.cz, která pomáhá nalézt odpověď na jakoukoliv otázku a službu pro psaní blogu – Píše.cz.