Hlavní navigace

Parkování a dopravu v Praze usnadní mobil

[Tisková zpráva] Praha, 2. listopadu 2010 - Společnost eMan uvedla na trh mobilní aplikaci mParkování určenou všem motoristům, kteří se potýkají s parkováním a vysokou hustotou provozu v hlavním městě. Prostřednictvím aplikace získají uživatelé informace o aktuálním počtu parkovacích míst na záchytných parkovištích P+R, záběry z dopravních kamer, informace o momentální dopravní situaci a podrobné mapy parkovacích zón v Praze 1, 2, 3 a 7.

Sdílet

V hlavním městě je evidováno více jak 914 tisíc motorových vozidel. V roce 2009 vjíždělo během průměrného pracovního dne do širší oblasti centra Prahy dalších 311 tis. vozidel. Praha je plná aut, a proto zaparkovat je dnes velký problém.

Aplikace mParkování, která usnadní motoristům parkování a dopravu v Praze, je určena pro přístroje Apple iPhone a je ke stažení zdarma z internetového obchodu App Store. Veškeré informace jsou v ní uspořádány v přehledné tabulkové podobě. Uživatelé si mohou volit z celé řady pohledů, jakými jsou vzdálenost, míra obsazenosti, stupeň hustoty provozu a jiné. K dispozici je rovněž zobrazení na mapě.

Na dotaz, zda se na aplikaci nějakým způsobem podílí hl. město Praha, zástupci společnosti Jiří Horyna a Tomáš Čermák uvedli: “Data čerpáme z volně dostupných zdrojů, které poskytuje Praha třetím stranám. S Magistrátem hl. m. Prahy vedeme jednání nejen o mParkování, ale i obdobných aplikacích využitelných pro Pražany a návštěvníky Prahy. Aplikace je v současnosti k dispozici pro uživatele zařízení iPhone. V brzké době bude dostupná i pro mobilní přístroje využívající operační systém Android. Samozřejmě jsme připraveni i na další platformy, ale záleží na zájmu ze strany uživatelů, popř. Magistrátu hl. m. Prahy.”

Více informací o aplikaci mParkování naleznete na internetové adrese www.mparkovani.cz.