Hlavní navigace

Partnerství s Microsoftem přináší do Techmanie zábavné novinky

[Tisková zpráva] Přijďte na procházku noční oblohou nebo si vyzkoušet Kinect

Sdílet

      Společnost Microsoft a vědecko-zábavní centrum Techmania v Plzni uzavřely partnerství, které slibuje představení technologických novinek společnosti Microsoft široké veřejnosti. Více než 70 tisíc návštěvníků parku ročně tak bude mít možnost seznámit se s nejnovějšími aplikacemi společnosti Microsoft v oblasti vzdělávacích a zábavních technologií, a to především se zaměřením na studenty, školy a rodiny, kteří jsou nejfrekventova­nějšími návštěvníky centra.

      „Techmania je místem, kde je učení pojato zábavnou formou a kde je technologie hračkou. V tom je velmi blízká filozofii Microsoftu. Chtěli bychom díky našim aplikacím všem návštěvníkům představit technologii i svět kolem nás novým způsobem,“ uvedl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

      Microsoft spolupráci začíná dodáním tří novinek. Na první z nich, kterou Microsoft poskytuje ve spolupráci s partnerem J4W, si návštěvníci mohou vyzkoušet interaktivní procházku noční oblohou. Mohou se ponořit do hlubin vesmíru a na velké multidotykové obrazovce pomocí aplikace Worldwide Telescope brouzdat mezi hvězdami, prohlédnout si jednotlivé planety Sluneční soustavy zblízka a nebo se projít po mléčné dráze. Na stejné obrazovce jde pak snadno přepnout na prohlížení Země, a to v 3D pomocí aplikace Bing Maps.

      Druhou dodanou aplikací je revoluční her­ní platforma Kinect, která se stala nejprodávanější hrou všech dob a jistě potěší nejen malé návštěvníky parku, ale i jejich rodiče, neboť přirozeným způsobem vede k pohybu. Kinect je ovládán pohybem celého těla a v 3D přenáší hráče do děje, ať už se jedná o různé druhy sportu, nebo třeba sjíždění divoké řeky či lekci Zumby.

      Třetí  novinku Microsoft zatím tají. „Jedná se o aplikaci, která je v současné době na míru vyvíjena pro Techmanii. Hotová by měla být zhruba za měsíc a mohu prozradit jen to, že přinese do Techmanie fenomén sociálních sítí“, říká Jana Knesplová, která má v Microsoftu koordinaci projektu na starosti.

      Oba partneři zdůrazňují, že těmito aplikacemi spolupráce nekončí. Ředitel Techmanie, Vlasta Volák, upřesňuje: „S Microsoftem plánujeme spolupráci na dlouhodobé úrovni. Připravujeme společné aktivity a těšíme se, že Techmania se stane místem, kde lidé najdou to nejlepší a nejnovější z Microsoft Research & Development.“ 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem  

v poskytování sof­twaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.