Hlavní navigace

Partnerství Trend Micro s firmou Qualys posílí nabídky zabezpečení a zajištění dodržování předpisů

[Tisková zpráva] Široká distribuce, integrace a technologické partnerství mají omezit náklady a komplikace spojené s nasazením a údržbou aplikací podnikového zabezpečení

Sdílet

Cupertino a Redwood Shores, Kalifornie – 12. března 2010 – Společnost Trend Micro rozšířila své pokrytí zabezpečení a dodržování předpisů, když oznámila strategické partnerství s firmou Qualys, uznávaným leaderem v oblasti zakázkových řešení pro řízení bezpečnostních rizik a dodržování předpisů v IT. V rámci této smlouvy začlení Trend Micro do softwarových balíků Trend Micro™ Enterprise Security také QualysGuard IT Security and Compliance Suite, a nabídne tak zákazníkům z celého světa komplexnější řešení pro tuto oblast.

Díky této alianci bude Trend Micro nabízet organizacím ucelenější zajištění dodržování předpisů a zabezpečení IT, včetně správy slabin a hrozeb, kompenzačních kontrol a hodnocení, a také tvorbu sestav a plnění požadavků GRC (Governance, Risk, Compliance – řízení, rizika a dodržování předpisů). To řeší klíčové problémy, jimž dnes organizace čelí při snahách zajistit zároveň zabezpečení i dodržování předpisů.

„Už nestačí jen rozpoznat zranitelná místa či hrozby. Zákazníci vyžadují integrovaná řešení, nejlépe ve formě služeb, které pokrývají celé spektrum od hodnocení až po ochranu,“ tvrdí Charles Kolodgy, vedoucí výzkumu IDC v oblasti bezpečnostních produktů.

Zákazníci získají také výhody spojené s technologickou infrastrukturou Trend Micro™ Smart Protection Network™, na níž jsou budována řešení Trend Micro. Ta využívá celou řadu technologií čekajících na patentování a kombinuje internetové („in-the-cloud“) technologie s korelacemi a analýzou v reálném čase, a nabízí tak lepší přehled o slabinách a zranitelných místech serverů.

„Rychlý rozvoj prostředí hrozeb nutí podniky klást větší důraz na dodržování předpisů a hodnocení slabin a společnost Trend Micro je teď připravena tyto potřeby uspokojit v rámci dynamických datových center,“ prohlašuje Eva Chen, generální ředitelka Trend Micro. „Naše partnerství s Qualys, uznávaným leaderem na trhu správy slabin a dodržování předpisů, nám umožňuje dále rozšířit svou snahu o zajištění „odpovídajícího zabezpečení“ a vytvářet bezpečnostní řešení na míru, která hladce zapadnou do celku firemní sítě IT, ať už jde o fyzické prostředí, virtualizované prostředí, nebo cloud.“

„Nástup cloud computingu a rychlé technologické změny nutí dodavatele spolupracovat, aby zákazníkům umožnili zabezpečit data a dodržovat předpisy i mimo hranice podniku,“ říká Philippe Courtot, předseda a generální ředitel Qualys. „Jsme nadšeni možností spolupracovat s Trend Micro, a pomáhat tak zákazníkům z celého světa rozpoznat a odstranit hrozby, chránit je proti malwaru, který unikl dřívějším kontrolám, a nabídnout jasný přehled o jejich celkové pozici v oblasti zabezpečení a dodržování předpisů.“

QualysGuard IT Security and Compliance Suite automatizuje proces správy slabin a dodržování zásad v celém podniku, zajišťuje mapování a zjišťování součástí sítě, prioritizaci aktiv, tvorbu sestav pro hodnocení slabin a sledování nápravy podle obchodních rizik. Funkce prosazení dodržování zásad umožní správcům zabezpečení provádět audit dodržování interních bezpečnostních zásad i externích předpisů, prosazovat je a dokumentovat je.

Trend Micro™ Enterprise Security je úzce integrovaná nabídka produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu založená na infrastruktuře Smart Protection Network™. Společně pomáhají zákazníkům zajistit dodržování předpisů a zabezpečení díky širokému spektru kontrol dodržování předpisů, podpoře podnikových inovací a poskytování maximální ochrany s minimálními komplikacemi.

Výhledy a dostupnost
Verzi produktu QualysGuard pod hlavičkou Trend Micro lze očekávat ve 2. čtvrtletí. Navíc lze v druhé polovině roku 2010 očekávat také integrované řešení Trend Micro a Qualys, jež bude součástí portfolia hostovaného zabezpečení Trend Micro. Podrobné informace a cenové podmínky budou dostupné později.

Své schopnosti v oblasti dodržování předpisů předvede Trend Micro na konferenci RSA Conference, u stánku č. 1837, kde také představí své integrované řešení.

O společnosti Qualys, Inc.
Qualys, Inc. je předním poskytovatelem zakázkových řešení pro správu dodržování předpisů a bezpečnostních rizik v IT – dodávaných ve formě služeb. Řešení Qualys typu SaaS (Software jako služba), která lze nasadit kdekoli na světě během pár hodin, poskytují zákazníkům okamžité a průběžné informace o jejich pozici v oblasti zabezpečení a dodržování předpisů.

Službu QualysGuard® dnes využívá přes 4000 organizací v 85 zemích světa, včetně 42 firem z žebříčku Fortune Global 100 a tato služba provádí ročně více než 500 milionů auditů IP. Qualys se může pochlubit nejrozsáhlejším nasazením správy slabin na světě u firmy z žebříčku Fortune Global 50.

Společnost Qualys uzavřela strategické dohody s předními poskytovateli spravovaných služeb a konzultantskými organizacemi, mezi něž patří BT, Etisalat, Fujitsu, IBM, I(TS)2, LAC, SecureWorks, Symantec,Tata Communications, Trend Micro a TELUS.

Další informace naleznete na internetové adrese http://www.qu­alys.com

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).