Hlavní navigace

Pátá Noc filmových nadějí zná své vítěze

[Tisková zpráva] Výsledky pátého ročníku ojedinělého projektu TV Nova a filmových škol Noc filmových nadějí byly vyhlášeny dnes ve Snídani s Novou. Hlavní Cenu odborné poroty získal film Chybička se vloudí, druhým a třetím nejúspěšnějším jsou filmy Ping Pong Lesson With Lucha a Bar Deja Vu. V diváckém hlasování na portálu Nova.cz zvítězil snímek Podobizna, zaujaly také Boxer a Reality.

Sdílet

Praha 22. dubna 2009 – Již popáté přinesla TV Nova divákům přehlídku filmů začínajících tvůrců, během jedné filmové noci z 20. na 21. března 2009 mohli diváci zhlédnout na obrazovkách filmový koktejl 34 studentských snímků. Letos poprvé udělila ceny i odborná porota ve složení režisérka Irena Pavlásková, filmový kritik Jan Gregor, režisér Juraj Herz, producent Čestmír Kopecký a scenárista Tomáš Baldýnský. Hlavní Cenu odborné poroty získal film Anety Kýrové z FAMU Praha Chybička se vloudí, snímek Martina Kohouta Ping Pong Lesson With Lucha také z FAMU Praha se umístil na druhém místě, jako třetí nejúspěšnější film porotci vybrali Bar Deja Vu Slavomíra Zrebného z VŠMU Bratislava. Ceny odborné poroty přišel vyhlásit do Snídaně s Novou režisér Karel Janák, který měl záštitu nad pátou Nocí filmových nadějí, generální ředitel TV Nova Petr Dvořák předal ocenění režisérce vítězného snímku.

Vítězem hlasování o divácky nejúspěšnější film, které probíhalo od 21. března do 11. dubna 2009 na zábavním portálu Nova.cz, se stal snímek Podobizna Miroslavy Boucové z UTB Zlín. Jako druhý divácky nejúspěšnější film vzešel z hlasování Boxer Jonáše Vacka z UTB Zlín a na třetím místě se umístil snímek Petra Babince Reality ze stejné školy. Ceny převzal zástupce Univerzity Tomáše Bati ze Zlína z rukou generálního ředitele TV Nova Petra Dvořáka.

Unikátní projekt komerční televize Nova a nejmladší filmové generace, který podporuje tvorbu studentů českých a slovenských filmových škol, se poprvé konal na obrazovkách Novy v roce 2007.

Více informací a kolekci 34 studentských filmů naleznete na www.nova.cz/noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).