Hlavní navigace

Pátá série Pojišťovny štěstí se rozloučila poslední klapkou

[Tisková zpráva] Herci Kateřina Winterová, Miroslav Etzler a jeho seriálové děti Natálka a Adam byli protagonisty závěrečného obrazu, který v sobotu 4. července ukončil v Berouně natáčení 5. řady seriálu Pojišťovna štěstí. Velký televizní román o hledání lásky a štěstí se od roku 2004, kdy TV Nova odvysílala jeho první řadu, těší neutuchajícímu diváckému zájmu. Průměrně ho za dobu vysílání sleduje více než 2,3 milionů diváků starších 15 let.

Sdílet

Praha 6. července 2009 – „Každé loučení je těžké a tohle obzvlášť,“ řekl režisér Jiří Adamec bezprostředně poté, co pronesl poslední stop! „Strávil jsem s Pojišťovnou šest let a to je dlouhá doba, týká-li se jedné konkrétní televizní práce. Ale kterému režisérovi se poštěstí mít možnost věnovat se tolik let jedné práci? Navíc tak úspěšné, jako je tento seriál, který nikdy neztratil zájem diváků.“ Stěžejní postavou páté série Pojišťovny štěstí je Tomáš Kraus (Miroslav Etzler), který přijde doslova o všechno, aby pak znovu našel své štěstí v podobě milované rodiny. Stejně jako v předchozích sériích sázejí tvůrci na silný příběh plný emocionálních a překvapivých situací a životních zvratů hlavních hrdinů.

Pátá série Pojišťovny štěstí má 16 dílů, točila se od 11. listopadu 2008 do 4. července 2009 a natáčení zabralo celkem 92 natáčecích dnů. Jednotlivé scény se odehrávají v již známých prostředích – na zámečku Grácie, v První rodinné pojišťovně, v zahradnictví Marie, v domech Tomáše či Marty, což v reálu znamená malebný zámek Hluboš a vily, úřady a další objekty v Berouně, Příbrami, v Praze na Letné a ve Stodůlkách, v Černolicích a v Hvozdnici u Davle.

I v páté řadě Pojišťovny štěstí se diváci setkají se všemi svými oblíbenými postavami a herci, kteří k seriálu neodmyslitelně patří, jako jsou např. Tomáš Kraus (Miroslav Etzler), Dagmar Krásová (Kateřina Brožová), paní Kekulová (Jiřina Jirásková), Karolína (Nikol Štíbrová), Marie (Jiřina Bohdalová), Harry (Igor Bareš), Karel (Petr Nárožný), Ladislav Trojan (Hrobník) a další. Přibudou však i tváře nové, zejména dvě silné ženské postavy – Jolana, kterou hraje Jitka Schneiderová, a Klára v podání Kateřiny Winterové.

Další zajímavosti
Pojišťovna štěstí I, 13 dílů, premiéra na TV Nova: 12. 9. 2004
Pojišťovna štěstí II, 13 dílů, premiéra na TV Nova: 23. 10. 2006
Pojišťovna štěstí III, 15 dílů, premiéra na TV Nova: 8. 10. 2007
Pojišťovna štěstí IV, 16 dílů, premiéra na TV Nova: 7. 9. 2008

Na každý díl ze čtyř odvysílaných řad Pojišťovny štěstí se v průměru dívalo 58,35 % diváků cílové skupiny 15 – 54 let tou dobou u televizních obrazovek. V absolutních číslech to znamená 2 323 024 diváků starších 15 let (v kategorii 15+ byl share 53,84 %). Pojišťovna štěstí již tradičně boduje u „něžného pohlaví“. V cílové skupině Ž15–24 let jej průměrně sledovalo 70,80 % žen.